Panorama. Tautinių mažumų integracija: specialistai problemų nemato, tačiau tai liudijančių tyrimų – nėra

Per parą Lietuvoje nustatytas 1361 naujas COVID-19 atvejis. Mirė 25 žmonės, keturi priklausė amžiaus grupei nuo 50 metų.

Lietuva šįryt pasiekė trečioji kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos nuo koronaviruso siunta. Rytoj šią ir anksčiau gautą siuntą ketinama išvežti į penkias pagrindines šalies ligonines ir toliau skiepyti medikus.

Europos vaistų agentūra paskelbė, kad veikiausiai šiandien bus nuspręsta dėl įmonės „Moderna“ sukurtos vakcinos tvirtinimo Europoje.

Nuo šių metų didėjanti minimali mėnesio alga, vieniems reiškia pajamų ūgtelėjimą, bet kitiems – atvirkščiai – pajamų mažėjimą. Savarankiškai dirbantiems žmonėms brangsta verslo liudijimai ir pašoka privalomojo sveikatos draudimo įmoka.

Įvykus avarijai, teršalai iš bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai“ tekėjo į šalia esantį upelį. Aplinkosaugininkai sako, žala gamtai padaryta ir gamyklai gresia baudos.

Iki sausio pabaigos pratęsus judėjimo draudimus tarp savivaldybių, policija kontrolę vykdys mobiliaisiais postais – vairuotojai gali būti stabdomi bet kur ir bet kada.

Po žiemos atostogų pradinukai grįžtą prie mokslų, tačiau beveik visi – nuotoliniu būdu. Išimtis taikoma neturinčių galimybės dirbti iš namų, bei medikų vaikams.

Keturiolika procentų visų Lietuvos gyventojų – tautinių bendrijų atstovai. Nors specialistai sako, kad didelių problemų mažumų integracijai mūsų šalyje nėra, nėra ir duomenų, pagal kuriuos būtų galima pamatyti realią situaciją.

Nuo sausio prasideda kas dešimtmetį vykdomas gyventojų ir būstų surašymas. Šiais metais jis kitoks – surašinėtojai nebelankys gyventojų, duomenys bus paimti iš valstybės registrų ir informacinių sistemų.

Kaip rodo „EUobserver“ gautas ir paskelbtas sensacingas buvusio Aliaksandro Lukašenkos šnipų vado įrašas, Baltarusijos neteisėtas prezidentas pastaraisiais metais yra rengęs ne vieną politinę žmogžudystę Vokietijoje.

Laikraštis „Washington Post“ paviešino telefoninio pokalbio įrašą, kuriame užfiksuota, kaip Donaldas Trumpas ragina Džordžijos valstijos pareigūną rasti beveik 12 tūkstančių papildomų balsų, galinčių pakeisti rinkimų rezultatą.

Kuriant pirmąjį nacionalinį M. K. Čiurlionio kultūros kelią, tvarkomos prieš 45-erius metus menininko kūrybos motyvais medžio drožėjų sukurtos skulptūros ir stogastulpiai. Senojoje Varėnoje iškils kompozicija, žyminti Čiurlionio gimimo vietą.

Ved. Eglė Bučelytė.