Panorama. Lietuva 2021-uosius pasitinka kitaip: be masinių susibūrimų, su aptvertomis ar tamsoje skendinčiomis eglėmis

Pasaulis žengia į 2021-uosius. Nors Naujausios Zelandijos, Australijos ir Honkongo padanges nušvietė fejerverkai, gatvės didžiojoje dalyje miestų, Naujųjų išvakarėse – tuščios. Daugiau nei pusantro milijono gyvybių nusinešusi koronaviruso pandemija koreguoja ir paskutines 2020-ųjų akimirkas.

Po kelių valandų Naujuosius sutiks ir Lietuva. Šiemet – be audringų fejerverkų, masinių susibūrimų miestų aikštėse prie spindinčių eglių. Kaip laikomasi saugumo reikalavimų stebės sustiprintos pareigūnų pajėgos.

COVID-19 statistikos sumaištis. Statistikos departamento ir Visuomenės sveikatos centro duomenys, kiek per parą užsikrėtė koronavirusu, skiriasi keliais tūkstančiais atvejų.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sureagavo į „Panoramoje“ cituotą Pradinio ugdymo mokyklų atstovų asociacijos prezidentės pamąstymą apie tai, kad daugelis mokytojų esą jau persirgę COVID-19. Ministerija skelbia, kad tokia informacija neparemta oficialiais duomenimis.

Vidurnaktį baigiant galioti skrydžių iš Jungtinės Karalystės draudimui, grįžusiesiems įvestos griežtesnės izoliacijos sąlygos. Susisiekimo ministerijos teigimu, atvykstantys žmonės privalės turėti ne vėliau nei prieš dvi paras gautą neigiamą COVID-19 testo rezultatą arba privalomai atlikti testą Lietuvoje.

Londono laikrodžiams išmušus valandą iki vidurnakčio, šįvakar baigsis Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos skyrybų procesas.

Nuo rytojaus įsigalioja du pakeitimai jau gaunantiems ir ketinantiems gauti išankstinę pensiją. Turintiems bent 40 metų stažą, ji išvis nustos mažėti, turintiems mažesnį – mažės, bet ne tiek kaip iki šiol. Viena iš išankstinės pensijos atsiradimo iniciatorių sako, pagaliau atsigręžta į darbo rinkai per seną, be pajamų likusį žmogų. Bet ekonomistai skeptiški, esą vyresnius žmones reikia skatinti likti darbe, o ne atvirkščiai – nesulaukus pensinio amžiaus eiti į pensiją.

Kultūros gyvenimui keliantis į virtualųjį pasaulį, ir nevyriausybinėms organizacijoms netenkant pajamų už renginius, Kauno programuotojai pristato kūrėjų rėmimo platformą. Joje – galimybės artimiau bendrauti su gerbėjais, rinkti mėnesinę ar vienkartinę paramą.

Ved. Marijus Žiedas.