7 Kauno dienos. Žiupsnytės karpiniai, fizika automobiliams ir kankliavimo pamokos

„Kartą suvokiau, kad mes, mažos tautos žmonės, turime budėti prie savo esminių vertybių, kad jų neprarastume“, – sako Albina Žiupsnytė išskirtinio braižo dailininkė, pasakų knygų autorė ir iliustratorė. Kūryboje naudojanti įvairiausias technikas: o šį kartą – žirkles ir popierių.

Aukštosios technologijos, fizika ir lenktyniniai automobiliai. Du broliai, taikomoji fizika ir mechanikos inžinerija. Pirmieji „Žiguliai“, „Bulių kautynės“ ir kaip susikonstruoti radioaktyvios spinduliuotės detektorių. KTU mokslininkas Benas Gabrielius Urbonavičius kartu su studentais sukūrė išmanią naujovę – radioaktyvios spinduliuotės detektorių. Šis prietaisas gali atlikti matavimus ir perduoti informaciją į bet kurią pasaulio vietą. Apie Astravo elektrinę. Ar reikia jos bijoti? Ir kokiu radioaktyvumu pasižymi mūsų valgomas maistas? Čia jums pagelbės studentų sukurta programėlė – „Maisto radioaktyvumas“

„Bananas – labiausiai radioaktyvus produktas“, – sako mokslininkas B. G. Urbonavičius.

Užsuksime ir pas mokslininko brolį Paulių Urbonavičių, kur taikomosios fizikos žinios pritaikomos lenktyniniams automobiliams.

Pokalbis 450. Etnomuzikologė, muziejininkė Laura Lukenskienė. Apie tradicinę muziką, virtualias grojimo kanklėmis pamokas.

„Folklorinių kolektyvų judėjimas susijęs ir su nepriklausomybės atkūrimu, jį net iššaukė. Tautinės savimonės augimas ir folklorinis judėjimas šiandien vėl populiarus. Matyt, žmonėms jo reikia“, – pastebi L. Lukenskienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau