Panorama. Šalies vadovai sveikina su šventėmis: šv. Kalėdų šviesos akivaizdoje geriau suvoki, koks nuostabus yra gyvenimas

Šalies vadovai sveikina su artėjančiomis šventėmis. Prezidentas, premjerė ir Seimo pirmininkė linki per šias šventes, kurios bus kitokios, stiprybės kovojant su naujais iššūkiais, saugoti save ir kitus.

Vėl didžiausias iki šiol koronaviruso atvejų skaičius – praėjusią parą nustatyti 3799 nauji užsikrėtusieji. Daugiausia, beveik trečdalis atvejų, registruota Vilniaus apskrityje. Mirė 43 žmonės. Sergančiųjų gydymui naudojama jau persirgusiųjų kraujo plazma. Pasak medikų, tapti jos donorais – norinčiųjų nemažai. Tačiau galinčių – nedaug, mat tinka tik kas trečio norinčio dalytis antikūnais plazma.

Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės derybininkai po 10 mėnesių trukusių derybų baigė rengti susitarimą dėl prekybos ryšių po „Brexito“.

Kūčių išvakarių dieną policija visoje Lietuvoje per patikros postus nepraleido beveik trijų tūkstančių automobilių, žmonėms savivaldybių ribas bandžius kirsti be pateisinamos priežasties.

Karantinui uždarius įvairių paslaugų salonus, klaipėdiečiai verslininkai socialiniame tinkle subūrė bendruomenę, kur kviečia prisijungti smulkiuosius: kas kepa sausainius, kas kuria papuošalus, dekoracijas ar teikia paslaugas. Taip norima padėti išgyventi karantiną.

Kūčių tradicijas, sodų rišimą ir Vilniaus verbas siekiama įtraukti į pasaulio nematerialiojo kultūros paveldo sąrašą. Etnologai pastebi, kad kai kurios senosios tradicijos Lietuvoje atgijo ir tapo labai populiarios, tačiau, pavyzdžiui, kaimyninėse šalyse taip nenutiko.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau