Laba diena, Lietuva. Naujoji koronaviruso mutacija JK: nors sienas užverti suskubta, veikiausiai jau yra šalyje

Jungtinėje Karalystėje, manoma, gana sparčiai plinta naujoji koronaviruso mutacija. Nerimą daugeliui Europos šalių kelianti atmaina privertė šalis dar savaitgalį uždaryti sienas su JK. Apie tai kalbamės su Kembridžo universiteto doktorante, virusologe Ingrida Olendraite. Jos teigimu, būtų naivu tikėtis, kad Lietuvoje nėra naujosios koronaviruso mutacijos, tačiau trūksta duomenų tai patvirtinti.

Nuo šios nakties, 4 val. ryto, visi skrydžiai iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą yra sustabdyti Vyriausybės sprendimu. Nors iš Lietuvos į JK vykti nėra draudžiama, šie skrydžiai taip pat atšaukti – oro bendrovės šalyje sustabdžius atvykimą neturi lėktuvų, kurie skristų Londono ar kitų miestų kryptimi.

Apie Europos Sąjungos priimamus sprendimus dėl naujosios koronaviruso atmainos pasakoja užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius. Jau vakar buvo sutarta, jog bus vieningai imamasi priemonių užkirsti šiai atmainai kelią į žemyninę Europą – kokie sprendimai be sustabdytų skrydžių bus priimti?

Berlyne duris atvėrė naujas muziejus – atstatyti XV amžiaus Prūsijos ir Vokietijos imperijos valdovų rūmai. Tačiau rekonstrukcija visuomenėje sukėlė daug ginčų ir diskusijų – vieniems nepatiko tai, kad senovinis pastatas išvis atstatomas, kitiems, kad jis pastatytas nugriovus komunistų pastatytą modernistinį parlamento pastatą. Skandalą sukėlė ir eksponatų likimas – spėjama, kad dalis jų vogti kolonializmo laikais.

Į ką tik naujojo susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio „Lietuvos geležinkelių“ atšauktą valdybą, kurią paskutinėmis dienomis paskyrė Jaroslavas Narkevičius, kaip nepriklausomas valdybos narys buvo patvirtintas ir aviacijos ekspertas Arijandas Šliupas. Buvusio susisiekimo ministro sprendimu jis anksčiau ne tik tapo Lietuvos oro uostų valdybos nariu, bet ir išrinktas jos valdybos pirmininku. LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, atrankose į valdybas A. Šliupą rėmė buvę jo bendražygiai politinėse pozicijose, nors tuo metu, kai A. Šliupas dalyvavo atrankoje į Lietuvos oro uostų valdybą, jis konsultavo Kauno oro uoste investicijas planavusią ir Ukrainos oligarchui Igoriui Kolomoiskiui priklausiusią bendrovę.

Užsienio politikos aktualijas aptaria politologas Linas Kojala: kas vyksta su Jungtine Karalyste, „Brexitu“, ES ir naująja koronaviruso atmaina? Taip pat – kas laukia Vokietijos?

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau