Labas rytas, Lietuva I d. COVID-19 Baltijos šalyse: Latvijoje – piketai prieš ribojimus ir užsikrėtusių rekordas, Estijoje – „normalaus gyvenimo oazė“

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ I-oje dalyje – ketvirtadienio, gruodžio 17-osios rytas, kurį drauge su žiūrovais pasitiko Ignas Krupavičius ir Modestas Naudžius. Iki švenčių nuo šiandienos – vos savaitė, tačiau skubėti nėra kur: likite namuose, saugokite save. O apie laidos temas – trumpai.

„Panforte“ – itališkas Kalėdų desertas. Galbūt jūsų virtuvė jau pamažu ima kvepėti kalėdiniais skanėstais, o gal dar tam tik ruošiatės? Maisto tinklaraštininkė Renata Ničajienė siūlo pamėginti išsikepti itališką Kalėdų desertą, kuris beje, net ir dabar paruoštas gali sėkmingai sulaukti švenčių.

Nutapytas Kalėdų miestelis. Elniai, kalėdinės giesmės, žmonių šurmulys. Tokios žiemos šventės pasauliui buvo įprastos. Dabar trumpam nusikelkime į JAV, Stokbridžo miestelį, kuris vadinamas Kalėdų miesteliu. Nors čia tyliau nei įprastai tokiu metų laiku, bet šventinė nuotaika vis tiek juntama. Plačiau apie tai pasakoja „Margas pasaulis“.

Kalendorius. Prieš beveik ketvirtį amžiaus, gruodžio 17-ąją, muzikos mylėtojus pasiekė nesmagi žinia – kanadiečių atlikėja Celine Dion pranešė norinti atsikvėpti nuo muzikos. Po itin sėkmingų metų atlikėja sakė skirsianti daugiau laiko šeimai. Tiesa, pertrauka buvo trumpa, o vos po kelių mėnesių dainininkė apdovanota pora „Grammy“ statulėlių. O ryto klausimas skambėjo štai taip: kokiai šaliai Celine Dion atstovavo 1988-ųjų Eurovizijoje ir netgi ją laimėjo?

Orų prognozė šventėms. Šv. Kūčios jau už savaitės, o ketvirtadienis yra laikas, kai apžvelgiame būtent artėjančių 7 dienų orus. LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė sako, kad būtent Šv. Kūčias pasitiksime vyraujant lietui, o Kalėdų pirmoji diena jį pakeis sniegu ir šlapdriba. O apie visų 7 dienų orus – Vidos Ralienės apžvalgoje.

COVID-19 padėtis Baltijos šalyse. Naujų koronaviruso atvejų skaičius Latvijoje – jau keturženklis. Vyriausybė prieš pat Kalėdas įveda naujų ribojimų, kurie nepatinka vietos gyventojams. Tuo tarpu Estijoje gyvenimas vyksta beveik įprasta tėkme – susirgimų skaičiuojama nedaug, o žmonėms valdžios žinutė yra tokia, kad ribojimų iki Kalėdų įvesta nebus, bet reikia padaryti taip, kad jų iš viso įvesti nereikėtų. Apie padėtį Latvijoje ir Estijoje – atitinkamai Latvijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Rolandas Žalnierius ir Estijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Vaidas Matulaitis.

I-ąją dalį užbaigia socialinių tinklų naujienų apžvalga, kurią pristatė Modestas Naudžius.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau