Pilno metro. Savęs, žanrų ir temų paieškos, lydinčios laisvos Lietuvos kiną

Pilno metro. Savęs, žanrų ir temų paieškos, lydinčios laisvos Lietuvos kiną
Pilno metro 2020.12.15 11:05

Pilno metro. Savęs, žanrų ir temų paieškos, lydinčios laisvos Lietuvos kiną

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje rengiama paroda „Laisvas kinas 1990–2020“, kurioje bus apžvelgiami ne tik esmingiausi trisdešimtmečio lietuvių autorių filmai, bet ir pristatoma kino industrijos kaita, kino virtuvė bei filmus kūrusių asmenybių prisiminimai. Kino skyriaus muziejininkė, kinotyrininkė Sonata Žalneravičiūtė prisipažino, kad ruošdama šią parodą susidūrė su ne viena problema – pradedant tuo, kad po filmavimų režieriai ir kino dailininkai nepasilieka daiktinių atsiminimų, galinčių tapti eksponatais, baigiant tuo, kad nepriklausomo kino raida Lietuvoje mažai tirta ir analizuota. Pokalbis apie temų, žanrų ir savęs paieškas Lietuvos kine.

#PiktosKinoKritikės dalijasi įspūdžiais iš šeštadienį vykusių Europos kino apdovanojimų bei apžvelgia laimėjusius darbus.

Vedėja Austėja Kuskienė

logo

Tai laida apie kiną Lietuvoje: sėkmingai kuriamus naujus filmus, nuolat tobulėjančius ir tarptautinių festivalių pastebimus kūrėjus, naujus užsienio projektus, atrandančius mūsų šalį. Taip pat neliks pamirštos ir kino sąsajos su kitomis kultūros sritimis: turizmu, architektūra, istorija, kalba bei jautriomis socialinių grupių temomis. Praskleiskime paslaptingo kino meno uždangą ir leiskime klausytojams pasijusti „kinomanų“ bendruomenės dalimi. Laida transliuojama antradieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pilno metro

Daugiau