Žinios. Seimas nubalsavo – galės rengti posėdžius nuotoliniu būdu

Nuo COVID-19 mirė 27-erių vyras, neturėjęs gretutinių ligų. Iš viso pastarąją parą nuo koronaviruso mirė 31 žmogus. Naujai užsikrėtusiųjų vėl daugiausia – 3330.

Paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad siekiant suvaldyti koronaviruso pandemijos plitimą, jau rytoj, jei tik vyriausybė gaus įgaliojimus, gali būti svarstoma griežtinti karantiną.

Parlamentarai Seimo Statute numatė galimybę rengti Seimo posėdžius ir nuotoliniu būdu. Už tokias pataisas balsavo 124, niekas neprieštaravo, susilaikė 6 parlamentarai. Naujos nuostatos įsigalios gruodžio 21-ąją.

Teismas imasi pirmojo skundo prieš valstybę dėl žalos, padarytos per pirmojo karantino draudimus. Iš valstybės 70 tūkst, eurų reikalaujanti „Aukštaitijos implantologijos klinika“ bando įrodyti, kad Vyriausybė viršijo įgaliojimus, kai pavasarį trims mėnesiams įvedusi karantiną sustabdė dalies verslų veiklą.

Europos žmogaus teisių fondo atliktas tyrimas atskleidė, jog neapykantos nusikaltimų aukos, nėra patenkintos teisėsaugos reakcija į tokius nusikaltimus. Žmogaus teisių specialistai siūlo neapykantos komentatoriams pradėti taikyti administracinę atsakomybę.

Laaukiama proveržio dėl beveik 2 trilijonų eurų vertės Europos Sąjungos daugiamečio biudžeto ir ekonomikos gaivinimo paketo. Vokietija siūlo kompromisą, kuriam, tikimasi, pritars ir biudžetą vetavusios Lenkija su Vengrija, ir kitų šalių lyderiai, kurie siekia, kad lėšos būtų skirstomos nepažeidžiant teisės viršenybės principo.

Pandemijai nesitraukiant ir karantiną pratęsus iki pat Naujųjų Metų sutikimo nakties, jau dabar daugelis miestų sako atsisakantys tradicija tapusių naujamečių fejerverkų.

Orai. Sportas.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau