Ryto allegro. „Jono Kazlausko diena: istorinės gramatikos dalykai“. „Teatronas“ atsisuka į informacijos sraute paskendusį žmogų

Ryto allegro

2020.12.04 07:05

Ryto allegro. „Jono Kazlausko diena: istorinės gramatikos dalykai“. „Teatronas“ atsisuka į informacijos sraute paskendusį žmogų

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Naujausių kultūros publikacijų apžvalga.

Literatūrologės, poetės ir vertėjos Dovilės Kuzminskaitės naujų knygų apžvalgoje du žymių autorių romanai apie šeimos dramą: Pulitzerio premijos laureato Anthony Doerr „Malonės sniegas“ ir Nobelį pelniusio Kazuo Ishiguro „Palaidotas milžinas“.

Informacijos antplūdyje paskendusiam žmogui sunku pabaigti pradėtus dalykus. Tai suprasdami, „Teatrono“ trupės nariai nusprendė pastatyti spektaklį vien tik iš pabaigų - pristato premjerą „The Final Final Final“. Kotrynos Lingienės reportažas iš repeticijos.

Gruodžio 4 d. Vilniaus universitete (VU) bus minimas vieno žymiausių XX a. Lietuvos kalbininkų profesoriaus Jono Kazlausko (1930 – 1970) 90-metis ir jo įkurto tarptautinio baltų kalbotyros žurnalo „Baltistica“ 55-metis. Pokalbis su prof. dr. Daiva Sinkevičiūte.

Gruodžio 4–6 d. vyks penktasis literatūros mylėtojus suburiantis festivalis – „Paviljono“ knygų savaitgalis, kurio dėmesio centre – festivalio parengtas virtualių pokalbių „laidų“ apie naujausias literatūros, meno ir humanitarikos knygas maratonas. Pokalbis su „Paviljono“ knygų savaitgalio vadove Justina Zubaite ir programos sudarytoja, poete Aušra Kaziliūnaite.

„Mes kadaise Etnokultūros globos taryboje šiuo klausimu rūpinomės dviese su Marcelijumi Martinaičiu, ir pavyko susitvarkyti su jurisdikcija, ir man tai dabar tikrai labai malonu, bet darbas visas buvo darom as visiems, kad J. Basanavičiaus premija turėtų tą, ką atitinka savo turiniu“, – apie Jono Basanavičiaus premijos nacionalinį statusą kalbėjo šių metų laureatas Lietuvos tautodailininkų sąjungos ir Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos pirmininkas Jonas Rudzinskas. Laimos Ragėnienės pokalbis.

Lietuvos kultūros eksportas Izraelyje. Kokie šiuo metu projetai yra sustoję, o kokius vis dėlto šiomis pandeminėmis aplinkybėmis pavyksta įgyvendinti? Pokalbis su Izraelio kultūros atašė Elena Keidošiūte.

Ved. Ugnė Kačkauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.