LRT forumas. Ekspertai apie atlaisvinimus per Kalėdas: reikia susitaikyti, kad stebuklo nebus

Nors per didžiąsias žiemos šventes specialistai prognozuoja kiek ramesnę situaciją dėl COVID-19 nei dabar, sutaria – ypač laisvų Kalėdų tikėtis nevertėtų. Epidemiologai ir mokslininkai nuolat akcentuoja būtinybę vengti bet kokių nebūtinų kontaktų, laikytis saugumo priemonių, tačiau praktika rodo, kad prisibelsti pavyksta anaiptol ne į kiekvieno sąmonę. Vienintele išeitimi iš visos šios pandeminės situacijos įvardijama vakcina, kuri, kaip prognozuojama, Lietuvą pasieks prieš vasaros atostogas.

Visą karantiną lydintis vis nauji naujų COVID-19 atvejų „rekordai“ glumina. Atrodytų, jau tris savaites galiojantys suvaržymai neveikia – kasdien susirgusiųjų skaičiuojama po 1 ar 2 tūkstančius, o žmonių elgesys dažnai anaiptol neprimena to susitelkimo, kuris buvo pavasarį. Tai parodė ir šio savaitgalio susibūrimai prie įžiebtų miesto eglių.

Apie fiksuojamą ligos dinamiką, naujų atvejų skaičius, situacijos valdymą ir galimus pokyčius LRT TELEVIZIJOS laidoje „LRT Forumas“ diskutavo epidemiologai, mokslininkai, daktarai: NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė, Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Jurgita Sejonienė, VU Medicinos fakulteto profesorius dr. Vytautas Usonis, LSMU Sveikatos vadybos katedros profesorius dr. Mindaugas Stankūnas ir LSMU Visuomenės sveikatos fakulteto dekanė prof. dr. Ramunė Kalėdienė.

Ved. Nemira Pumprickaitė.