Mūšio laukas. SOP vėliavos pakėlimas, nauji dezinformacijos taikiniai ir JAV kariuomenės naujovės

Lapkričio 23 dieną, Kariuomenės dienos proga, pirmą kartą iškelta Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų vėliava. Ji sukurta pagal 1949 metų birželį Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio patvirtintą partizano skiriamąjį ženklą. Apie SOP vėliavos sukūrimą pasakoja SOP vadas plk. Mindaugas Mažonas, dailininkas ir dizainerius Darius Čekanauskas ir istorikas dr. Darius Juodis.

Priešiškos informacinės veiklos taikinyje – Lietuvos istorija, ir ypač kovų už Lietuvos laisvę dalyvių atminimas. Kremliaus propagandininkai nuolat skleidžia teorijas apie Lietuvos partizanų tariamas sąsajas su naciais ir kaltina dalyvavimu Holokauste. Tarp įprastų melagienų temų – tariamos NATO grėsmės, koronaviruso sąmokslo teorijų – atsiranda ir naujų. Melagienų skleidėjai bando pasinaudoti Lietuvos gyventojų susirūpinimu dėl vietos naujam kariuomenės poligonui paieškų. Apie pastarųjų savaičių dezinformacijos foną pasakoja Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikas Tomas Čeponis.

Pėstininkus naujais ginklais perginkluoti siekiančiai JAV kariuomenei viena didžiausių šalies ginkluotės gamintojų pasiūlė technologiškai revoliucingus sprendimus – naują 6,8 mm kalibro amuniciją ir ginklus jai.Apie naująjį kompanijos „Sig Sauer“ kulkosvaidį – reportažas iš tarptautinės parodos Londone.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau