Žinios. ES lyderiams nepavyko pajudėti iš aklavietės: sprendimus dėl biudžeto blokuoja Vengrija ir Lenkija

LRT Tyrimų skyriaus duomenys rodo, kad Vyriausybės įpareigotas Statistikos departamentas įsigijo duomenų valdymo platformą iš užsienio bendrovės, kuri prieš tai paslaugą Vyriausybės kanceliarijai siūlė nemokamai. Tuo pat metu kanceliarijoje įdarbintas aukštas pareigas šioje bendrovėje ėjęs asmuo.

Europos Sąjungos lyderiai per vakar vykusią vaizdo konferenciją taip ir nepajudėjo iš aklavietės dėl Bendrijos biudžeto ir pagalbos ekonomikoms fondo. Sausį turėjęs įsigalioti biudžetas įstrigo, kai jį užblokavo Vengrija ir Lenkija.

Danijos valdžia skelbia, kad audinių ūkiuose paplitusi koronaviruso mutacija „greičiausiai išnyko“. To pagrįsti šimtu procentų dar negalima, bet tokios išvados padarytos nuo rugsėjo vidurio nenustačius šios mutacijos atvejų. Prieš dvi savaites Danijos valdžia nurodė paskersti visas šalies audines, jų – keliolika milijonų.

Kuršių nerijos gyventojai skundžiasi nelaukta kaimynyste: naktimis kiemuose šeimininkauja meškėnai. Invaziniai gyvūnai puotauja, krečia išdaigas ir teršia aplinką. Gamtininkai sako, kad meškėnus būtina gaudyti, nes žinduoliai kelia grėsmę kitiems žvėrims ir paukščiams.

Prestižinę „Booker“ literatūros premiją šiemet gavo škotas Douglas Stuartas. 56 tūkst. eurų premiją ir pripažinimą visame pasaulyje rašytojui atnešė novelė „Šagis Beinas“.

Orai. Sportas.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau