Žinios. EK pasirašė sutartį su „CureVac“ dėl COVID-19 vakcinos tiekimo

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė į premjerus Ingrida Šimonytė, susitikusi su prezidentu Gitanu Nausėda, paskelbė kandidatų į ministrus pavardes.

Kandidatas į užsienio reikalų ministrus Gabrielius Landsbergis teigia, kad užsienio politikoje radikalių pokyčių Lietuvai nereikia.

Kadencija baigianti Vyriausybė trečiadienį pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui įsigyti 1,24 mln. vakcinos nuo koronaviruso dozių iš jas kuriančių farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“.

Statistikos departamento duomenimis, pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 1935 nauji koronaviruso atvejai, mirė dar 24 žmonės – tai didžiausias mirčių skaičius nuo pandemijos šalyje pradžios.

Europos Komisija pasirašė sutartį su Vokietijos farmacijos bendrove „CureVac“ dėl jos kuriamos COVID-19 vakcinos 225 mln. dozių tiekimo ir dar 180 mln. dozių rezervavimo ES narių vardu, pranešė EK spaudos tarnyba.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skaičiuoja, kad paramos reikėtų maždaug 60-67 tūkst. nuo antro karantino nukentėjusių įmonių, o bendras lėšų poreikis – iki 200 mln. eurų.

Vizitą Lietuvoje baigiantis Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda susitiko su kandidate į premjerus Ingrida Šimonyte.

Nepaisydami kritikos, Jungtinių valstijų Baltieji rūmai skelbia per du mėnesius iš Afganistano ir Irako išvesiantys pustrečio tūkstančio karių.

Kuršių mariose prie Preilos aptikta iki šiol Lietuvoje oficialiai neregistruota žuvis – ramada, kitaip dar vadinama pilkoji kefalė.

Ved. Jovita Vitkauskė.