Mūšio laukas. Pasiruošę „Vilkai“, veido atpažinimo technologijos, vengrų „Lūšis“ ir naujovė iš Ukrainos

Vengrijos vyriausybė nusprendė už 2 milijardus eurų šalies kariuomenei nupirkti daugiau kaip du šimtus vikšrinių pėstininkų kovinių mašinų „Lynx“ („Lūšis“). Europos ginkluotės pramonė nustebusi – ši kovinė technika atkeliaus iš patikimo gamintojo, tačiau ji visiškai nauja ir mažai išbandyta. Kokie Vengrijos sprendimo motyvai?

Algirdo batalionas – pirmasis, kuris ginkluojamas naujosiomis pėstininkų kovinėmis mašinomis „Boxer-Vilkas“. Pabradės poligone ką tik baigėsi pratybos, kuriose savo kovinio rengimo ciklą baigė naujų šarvuočių įgulos. „Vilkų“ įgulų rengimas truko 21 savaitę, o įvaldant naujuosius ginklus kariams teko įveikti šešias pakopas. Koviniai šaudymai vyko šviesiuoju ir tamsiuoju paros metu.

Veido atpažinimo technologijos – jau nebe naujiena. Nedemokratinės valstybės neretai veido atpažinimo programas naudoja žmogaus teisių ir laisvių varžymui. Populiarios programėlės, kuriose naudojami žmonių atvaizdai, gali taip pat tarnauti piktiems tikslams. Apie veido atpažinimo technologijas pasakoja kibernetinio ir informacinio saugumo žinovas Kazimieras Sadauskas.

Kijeve vykusioje ginkluotės technologijų parodoje pristatyta išmanioji sistema, leidžianti atpažinti kovinę techniką. Bepiločių fiksuojamą vaizdą analizuos dirbtinis intelektas ir praneš vadavietei apie priešo kovinės technikos tipą.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau