Veranda. Visų švenčių simbolis, Siesikų pilis, bene seniausias kalėjimas ir naujas Rafailo Karpio būstas

Šeimas suvienijantis visų švenčių simbolis: žmonės ir vėl vis daugiau dėmesio skiria valgomojo stalui. Nuo senų laikų Vėlinių dieną stalas suburdavo giminę. Balta staltiese uždengtas, jis tapo tradiciniu švenčių simboliu. Tačiau dėl istorinių įvykių svarbus baldas buvo praradęs svarbiausią – šeimos susivienijimo – paskirtį. Paskutiniu metu įsirengdami namus žmonės vis daugiau dėmesio skiria valgomojo stalui.

Geriausiai išsilaikęs tokio amžiaus statinys Lietuvoje – didinga Siesikų pilis. Didinga Siesikų pilis netoli Ukmergės – geriausiai išsilaikęs Renesanso stiliaus fortifikuotas tokio laikotarpio statinys Lietuvoje. Statyta XV–XVI a. sandūroje, pilis priklausė garbingai LDK didikų giminei Daumantams-Siesickiams. Šiandien ji beveik atstatyta ir atspindi unikalias statinių ypatybes.

Kadaise medinis, po to ne sykį renovuotas: Kauno tardymo izoliatoriuje nepakito vos keli pastatai. Bene seniausiu Lietuvoje laikomas kalėjimas buvo pastatytas Kaune. Tuomet jis buvo devynių kamerų ir medinis. Šiandien miesto centre įsispraudusi įkalinimo įstaiga pervadinta Kauno tardymo izoliatoriumi. Iš 1823 m. atsiradusio kalėjimo dabar liko tik keli pastatai, išlaikę senąją struktūrą ir architektūrą.

Namai santarvei: naujame Rafailo Karpio būste vietą atrado ir sena biblioteka, ir mamos vazos. Prieš kelerius metus operos solistas Rafailas Karpis su žmona Diana pusmetį ieškojo erdvesnio būsto. Besilaukiant antrosios dukros, tuometiniai namai Antakalnio rajone operos solisto šeimai tapo per ankšti ir sutuoktiniai nusprendė žvalgytis nuosavo namo Vilniaus užmiestyje. Pora turėjo tik vieną reikalavimą – kad būtų įrengtas.

Ved. Violeta Baublienė ir Aistė Mažutytė.

Matulaitis Audrys, Karpis Rafailas
Pašnekovas
Bytautaitė Lolita
Prodiuseris
Prebergas Vygintas
Režisierius
Mažutytė Aistė, Baublienė Violeta
Vedėjas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.