Panorama. Minske ir vėl tūkstančiai protestavo prieš Lukašenkos valdžią (su vertimu į gestų k.)

Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino Seimo rinkimų rezultatus trijose vienmandatėse apygardose, kuriose jau pirmojo turo metu išrinkta konservatorių sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos kandidatai Beata Petkevič ir Česlavas Olševskis. VRK tai pat nusprendė, kad dėl netvarkingų rinkimų protokolų, perskaičiuoti Seimo rinkimų pirmojo turo rezultatus Panerių-Grigiškių vienmandatėje apygardoje.

Naujos kadencijos Seime, tikėtina, bus daugiau moterų. Vien pirmame ture parlamentarėmis tapo 24 politikės, vos septyniomis mažiau nei iš viso yra šioje kadencijoje. Politologai tai vadina pergale, nors ir nedidele – antrame ture, ko gero, tokio didelio šuolio nebus.

Minske ir vėl tūkstančiai protestavo prieš Aliaksandro Lukašenkos valdžią. Į gatves išėjusius stabdė gyvos karių grandinės. Minsko gatvėmis važinėjo karinė technika. Pareigūnai praneša sulaikę daugiau nei du šimtus žmonių.

Prahoje keli tūkstančiai žmonių protestavo prieš sprendimą šalyje įvesti dalinį karantiną. Demonstracijos organizatoriai pamatę, kad minia tampa nevaldoma, žmonės nedėvi kaukių, protestą oficialiai nutraukė, tačiau įsiaudrinę dalyviai pradėjo į policininkus mėtyti butelius bei akmenis.

Iš pastarąją parą patvirtintų kone 250 naujų koronaviruso atvejų – beveik 100 nustatyta Vilniaus apskrityje.

Po Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijų dėl ribojimų sostinėje bei sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos kritikos dėl Vilniuje aktyviai vykstančio naktinio gyvenimo miesto baruose, Vilniaus savivaldybė ir barų savininkai sutarė, jog griežtins taisykles. Po pasitarimo nutarta gerokai griežčiau reguliuoti žmonių srautus.

Nuo sausio finansavimą gaus tik akredituoti vaikų dienos centrai, kuriuose privalės dirbti bent vienas socialinį išsilavinimą turintis darbuotojas.

Sekmadienį, spalio 18-ąją, profesorius Vytautas Landsbergis švenčia 88-ąjį gimtadienį. Kadangi pastaruoju metu profesorius buvo izoliacijoje, berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“ nusprendė padovanoti unikalią dovaną – muzikinį sveikinimą prie jo namų.

Policija aktyvina veiklą kaimiškose vietovėse – patruliuoti ir susitikti su gyventojais atvyksta bendruomenės pareigūnai. Visoje šalyje tokių pareigybių – beveik pusantro šimto, kitąmet tikimasi skaičių padvigubinti.

Latvijos pasienyje, Akmenės rajone, rastas žiemgalių kapinynas. Dalis palaidojimų, manoma, siekia V amžių ir yra susiję su Didžiuoju tautų kraustymusi. Archeologai aptiko kelis šimtus radinių, kai kurie gali būti vieninteliai tokie Lietuvoje, atkeliavę iš tolimų šalių.

Ved. Eglė Bučelytė.

Su vertimu į gestų kalbą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau