Dešimt balų. Ar disleksija, disgrafija ir diskalkulija „išaugama“?

Dešimt balų

2020.10.15 16:30

Dešimt balų. Ar disleksija, disgrafija ir diskalkulija „išaugama“?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Dešimtadalis visų vaikų kenčia nuo disleksijos, tai yra sunkiai skaito. Bet Disleksija paprastai vaikšto ne viena. Ši liga vedasi už parankės dar du sutrikimus: disgrafiją ir diskalkuliją. Kitaip sakant, sunkiai skaitantiems vaikams sunku ir rašyti bei skaičiuoti.

Kas nutinka vaikams, susiduriantiems su mokymosi sunkumais, bet negaunantiems jiems reikiamos mokymosi pagalbos? Kokios priemonės padeda, o kokios dar labiau apsunkina disleksikų vaikų gyvenimą?

Dalyvauja Asta Blažinskienė, mokymosi ypatumų centro „Labirintas“ vadovė ir vilnietė Kristina Kocienė, kuri pati augina vaikutį, kuriam skaitymas yra iššūkis, nulemtas, būtent, disleksijos.

Ved. Jonė Kučinskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.