Žinios. Daugiamandačių apygardų duomenys: konservatoriams turėtų atitekti 23 mandatai, „valstiečiams“ – 16

Po pirmojo rinkimų į Seimą turo, negalutiniais daugiamandačių apygardų duomenimis, pirmauja Tėvynės Sąjunga-krikščionys demokratai. Partijai turėtų atitekti 23 vietos parlamente. Antroje vietoje šiuo metu yra valdantieji-Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, kuriai tektų 16 mandatų. Trečioje vietoje šiuo metu yra Darbo partija, kuri gautų 9 vietas Seime. Ne daug atsilieka ir ketvirtoje vietoje yra Socialdemokratai, jiems atitektų 8 mandatai.

Po pirmojo turto Valstiečių ir žaliųjų sąjunga antra, surinkusi beveik 18 procentų rinkėjų balsų. Tačiau valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis sakė tikintis, kad antrajame ture aplenks konservatorius.

Darbo partija po pirmojo turo yra trečioje vietoje, surinkusi daugiau nei 9 procentų balsų.

Valdantiesiems priklausanti Lietuvos socialdemokratų darbo partija rinkimų naktį praleido už uždarų durų – Seime, savo frakcijos patalpose, ir žurnalistų neįsileido, sakydami, kad toks Seimo valdybos sprendimas, nors partijos lyderis Gediminas Kirkilas pats priklauso valdybai.

Prezidentas Donaldas Trumpas žada atvykti į šiandien rengiamą rinkimų mitingą Floridoje, be kurios rinkėjų balsų sunku patekti į Baltuosius rūmus, o po daugiau nei trijų savaičių vyksiančio balsavimo rezultatą sunku prognozuoti.

Ved. Jovita Vitkauskė.