Daiktų istorijos. Gyvenimas po burėmis, Smetonų santykių paslaptys ir Kuršių nerijos grožis Lietuvos kinematografijoje

I istorija. Tikriausiai daugelis jau primiršo, kad tradiciją sykiu giedoti Tautinę giesmę visame pasaulyje išpopuliarino Lietuvos buriuotojai. Kodėl gyvenimas po burėmis toks skirtingas? Vieni renkasi pavojingiausias vietas ir kaunasi su vandens stichija, kiti ramiai mėgaujasi mirguliuojančiu paviršiumi, mėnesius gyvendami jachtose. Apie Lietuvos buriuotojus – neseną reiškinį mūsų šalyje – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Daiktų istorijos“.

II istorija. Sofijos ir Antano Smetonų pora ir šiandien, ir anuomet traukė visuomenės dėmesį. Kokie buvo sutuoktinių asmeniniai santykiai? Kokie mitai sklando apie juos? Ar išties Sofijos būta tokios įtakingos? Ir kaip susiklostė jų gyvenimas pasitraukus į užsienį? Kodėl jiems drausta apsistoti Lietuvos ambasadoje Jungtinėse Amerikos Valstijose ir iki galo taip ir nepaaiškėjusi tiesa apie A. Smetonos žūtį – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Daiktų Istorijos“.

III istorija. Ar kada bandėte sužinoti, kokiais pasaulio kraštais kino filmuose teko „apsimesti“ Kuršių nerijos pusiasaliui? O čia kurta ir Vokietijos, ir Škotijos, ir Šiaurės Amerikos, ir saulėtojo Arkanzaso atmosfera. Kuršių nerija – pamėgta ir Lietuvos kino kūrėjų filmavimo aikštelė. LRT TELEVIZIJOS laida „Daiktų Istorijos“ kviečia pasivaikščioti po buvusias filmavimų vietas ir prisiminti įspūdingus epizodus.

Ved. Saulius Pilinkus.