Čia – kinas. Net patį save šiurpindavęs Hitchcockas, istoriniai filmai ir dar viena Filmanavičiūtės rekomendacija

Žmogus, sukūręs siaubo legendą: sakoma, kad Hitchcockas ir pats bijodavo savo filmų. Rugsėjo 19 d. LRT PLIUS laidoje „Čia – kinas“ – pasakojimas apie kino genijų, britų režisierių ir prodiuserį Alfredą Hitchcocką. Meistras yra užsiminęs, kad jo motina kas vakarą liepdavo jam papasakoti apie visus dienos darbus – tai A. Hitchcockas vadino „vakaro išpažintimi“. O už bausmę tuomet dar berniukui tekdavo stovėti motinos lovos kojūgalyje ir valandų valandas stebėti ją miegančią – tokią sceną galima išvysti ir bene garsiausiame meistro filme „Psichopatas“. Nieko nuostabaus, kad užaugęs A. Hitchcockas sugebėjo sukurti tikrą siaubo legendą. Sakoma, kad savo kino juostų bijojo ir jis pats.

Režisierių požiūris į istorinį kiną: vieniems – prarastas laikas, kitiems – paralelės su nūdiena. Kita tema – istorinis kinas. Jis visada turi šansą tapti nacionalinio kino epu, kuris būtų rodomas mokyklose per istorijos pamokas, kaskart per valstybines šventes ar prieš svarbias krepšinio varžybas, kad uždegtų komandą pergalei. Turbūt dėl to kiekviena istorinio kino premjera vertinama dar priekabiau, ypač kai kalbame apie įvykius, kuriuos dar yra atsimenančiųjų. Tiesa, kino kritikai ir režisieriai sako, kad kai kalbame apie istorinį kiną, iš tiesų kalbame apie šiuos laikus, šių laikų mentalitetą ir vertybes. Plačiau apie tai – su režisieriais Donatu Ulvydu, Audriumi Juzėnu ir Karoliu Kaupiniu.

Laidos pabaigoje – filmo rekomendacija. Kūrybininkė Dovilė Filmanavičiūtė šįsyk rekomenduoja Craigo Gillespie kino juostą „I, Tonya“.