Tėčio reikalai. „Dėžutę“ mieste į laisvę kaime iškeitusi šeima ir vaikų finansinio raštingumo bei charakterio ugdymas

Jauna šeima gyvenimą daugiabutyje iškeitė į ūkininkavimą kaime: sprendimo nesigaili. Eglė ir Julius gyvenimą daugiabutyje Kaune iškeitė į ūkininkavimą kaime. Jurkšų šeimos vaikai čia nuolat apsupti gamtos ir naminių gyvūnų. Anot Jurkšų, tai daug kam kelia nuostabą, tačiau dėl savo sprendimo jie nesigaili ir džiaugiasi gamtos teikiamais malonumais.

Vaikų finansinis raštingumas: mokyti taupyti reikia pradėti nuo mažens. Mokant vaikus finansinio raštingumo svarbu ir patiems rodyti pavyzdį – jeigu mokome taupyti, turėtume ir patys neišlaidauti. „Protingas“ pinigų leidimas yra subjektyvus dalykas, tad dėl jo taisyklių šeimoje reikia susitarti. Svarbu mokyti vaikus ne tik taupumo, bet ir supratimo, kaip pinigai uždirbami.

Pokalbis apie charakterio ugdymą: gerų ar blogų vaikų charakterių nėra. Vaikai gimsta su skirtingais temperamentais, kurie per gyvenimą nesikeičia, tačiau žmogaus charakteris nuolat kinta. Svarbiausi išugdyto charakterio bruožai: drąsa, emocijų valdymas, atsakomybė ir išmintis.

Ved. Karolis Tiškevičius ir Paulius Kazakauskas.

Paulius Kazakauskas, Karolis Tiškevičius
Vedėjas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau