Panorama. Cichanouskaja po Kalesnikavos pagrobimo: jei gąsdins, žmonių gatvėse bus tik daugiau

Lietuvos užsienio reikalų ministras sako, kad Baltarusijos opozicijos atstovės Maryjos Kalesnikavos pagrobimas yra gėdingas ir ciniškas. Vieną iš protestų Baltarusijoje lyderių, koordinacinės tarybos narę šįryt Minsko centre pagrobė kaukėti civiliais rūbais vilkintys asmenys. Režimo pareigūnai teigia esą nežinantys apie jos sulaikymą. Bendražygiams nepavyksta susisiekti su dar dviem koordinacinės tarybos nariais. Socialiniame tinkle „Twitter“ Linkevičius sulaikymus palygino su stalinistiniais NKVD metodais.

Per pastarąją parą šalyje patvirtinta 17 naujų koronaviruso atvejų. Iš viso atvejų skaičius Lietuvoje pasiekė 3100. Epidemiologai sako, kad daugėja besimptomių atvejų, vis dažniau suserga jauni žmonės. Koronavirusas toliau plinta mokyklose. COVID-19 nustatytas darželio darbuotojai Raseiniuose ir pradinukui Vilniuje.

Viena po kitos išaiškinamos nelegalios šunų veisyklos gyvūnų gynėjus sukrečia čia laikomų keturkojų sąlygomis. Šunys uždaryti narvuose be ėdesio ir vandens, daugelis sužaloti, socialiniuose tinkluose sklinda informacija apie galbūt ir nukankintus gyvūnus.

Apnuodytą Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną gydantys Vokietijos medikai jį pabudino iš dirbtinės komos. Ligoninės pranešime teigiama, kad jis reaguoja į aplinką ir jau atjungiamas nuo plaučių ventiliavimo aparatų.

Valstybinė ligonių kasa suskaičiavo, kiek kainuoja COVID-19 sergančių pacientų gydymas. Skaičiuojama, kad vieno tokio ligonio gydymo ligoninėje kaina vidutiniškai siekia apie 2 tūkst. eurų, o brangiausias toks vieno žmogaus gydymas atsiėjo net 130 tūkst. eurų.

Sveikatingumo kurortus vasarą gelbėjo lietuviai, kelias savaites čia pailsėti spėjo vokiečiai ir lenkai. Birštono sveikatingumo įstaigos, kuriose ir anksčiau lietuvių ilsėdavosi daugiau, nei užsieniečių, nesiskundžia, o Druskininkuose, kur svečiai iš užsienio sudarydavo daugiau nei pusę poilsiautojų, apgyvendinimo įstaigų užimtumas nesiekė nė pusės.

Serbijos ir Kosovo derybos dėl santykių normalizavimo iš Vašingtono persikėlė į Briuselį. Ir Europos Sąjunga, ir Jungtinės Valstijos rodo lyderystę sprendžiant jau kelis dešimtmečius trunkančius nesutarimus tarp Kosovo ir Serbijos, praėjusią savaitę Vašingtone abi šalys pasirašė susitarimą dėl ekonominių ryšių.

Galingas Taifūnas „Haishen“ pasiekė Pietų Korėjos krantus. Vėjo gūsiai viršijo 40 metrų per sekundę. Dešimtys tūkstančių žmonių liko be elektros, stiprios liūtys sukėlė žemės nuošliaužų. Sutriko traukinių eismas, atšaukti šimtai skrydžių.

Šiluvoje prasidėjo didžiausi Lietuvoje Šilinių atlaidai. Jie truks iki rugsėjo vidurio, kasdien meldžiamasi vis kita intencija. Pirmoji diena skirta lygiai prieš 27 metus rugsėjo 7 d. Šiluvoje viešėjusiam popiežiui Jonui Pauliui II-ajam.

Kultūros paveldo institucijos bene pirmą kartą pritaria visuomenininkų reikalavimams ir teiks siūlymus Seimui, kaip apsaugoti išskirtines istorines teritorijas, kurioms gresia sudarkymas naujomis statybomis.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.