Mūšio laukas. Pirmoji „Vilkų“ kuopa, naujausia „Boxer“ ginkluotė ir informacinė ataka prieš JAV karius

2020-ųjų birželio pradžioje po ilgiau nei aštuonis mėnesius užtrūkusios rotacijos iš Lietuvos į savo nuolatinę dislokavimo vietą Fort Hude, Teksase, išvyko JAV Sausumos pajėgų kavalerijos 9-ojo pulko pirmasis batalionas. Pabradės poligone veikę teksasiečiai įnirtingai treniravosi kautis, naudodami tankus „Abrams“, pėstininkų kovines mašinas „Bradley“ ir kitą kovinę techniką. Amerikos kariai nenutraukė kovinio rengimo ciklo net ir COVID pandemijos įkarštyje.

JAV rotacinių pajėgų tarnybos Lietuvoje metu sąjungininkai amerikiečiai patyrė kelis informacinius išpuolius. „Mūšio laukas“ nagrinėja vienos melagienos apie JAV karius anatomiją.

Lietuva tapo trečiąja valstybe, kurios kariuomenė įsigijo šarvuočių „Boxer“. Šis sprendimas pagyvino ne tik Vokietijos, bet ir kitų šalių gynybos pramonę. „Boxer“ nusprendė įsigyti Didžioji Britanija ir Australija, svarsto ir kitos šalys. Tarptautinės įmonės siūlo įvairių ginkluotės ir įrangos priedų būsimiesiems „Boxer“ pirkėjams. Reportaže iš gynybos pramonės parodos Londone – inžineriniai ir haubicos moduliai „Boxer“ mašinoms.

Lietuvos kariuomenei jau nuolat tiekiamos Vokietijoje gaminamos naujosios pėstininkų kovinės mašinos „Boxer-Vilkas“. Algirdo batalione „Vilkais“ jau ginkluota pirmoji kuopa. Tuo metu Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centras rengia būsimuosius „Vilkų“ įgulų narius – vairuotojus, pabūklų valdytojus ir vadus. „Mūšio lauko“ komanda stebėjo mokymus Gaižiūnų poligone.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau