Stilius. Paslapties vaikų ugdyme neturintis Miša Jakobas, keturiolikos vaikų mama Eglė ir kruize per pandemiją įstrigusi Dalia Kutraitė

naujas sezonas!

Miša Jakobas. Apie žydų išmintį ir vaikų auklėjimą sklando legendos. O į sostinėje esančią Vilniaus žydų gimnaziją atžalas „įtaisyti“ svajoja ne vienas tėvas. Ilgametis pedagogas ir gimnazijos direktorius Miša Jakobas tikina iki šiol nežinantis paslapties, kaip išugdyti gabius vaikus. Tačiau metodų, kuriuos atskleidžia pedagogas, yra ne vienas. Ko Miša Jakobas išmoko pats ir ką perdavė savo mokiniams per 30 metų, prabėgusių gimnazijoje?

Eglė Vaitkevičienė. Apie daugiavaikes šeimas neretai kalbama su tam tikru nusiteikimu. Tai patvirtina Eglė Vaitkevičienė, kurią mama vadina net keturiolika vaikų. Iš jų tik trys yra jos ir sutuoktinio biologinės atžalos. Kaip namuose tvarkytis su tokia žmonių gausa? Atsakymai gali sugluminti ne vieną tėvą, tačiau Zarasuose gyvenanti moteris pripažįsta, jog teko ieškoti, kurti auklėjimo būdus ir metodus, kad tėvai neišprotėtų, o vaikai jaustųsi emociškai stabiliai.

Dalia Kutraitė-Giedraitienė. Lyg biblijoje aprašomo Nojaus laivo modelyje praėjusį pavasarį, kai užklupo koronaviruso pandemija, atsidūrė ne vienas kruizuose poilsiavęs žmogus. Žurnalistė Dalia Kutraitė ir jos sutuoktinis tokiame laive praleido net tris savaites ir sako, už tą laiką esantys dėkingi likimui. „Buvo panikos tikrai ne kartą“, – prisimena Dalia, prieš išplaukiant iš uosto intuityviai pasikeitusi belangę į kajutę su balkonu. Vėliau jis tapo vienintele poros atgaivos vieta, visą kitą laiką teko praleisti minimalaus dydžio erdvėje. Ką išgyvena net ir patogiai įkalintas žmogus? Ir kokie atradimai leidžia palaikyti optimistinę dvasią net juodomis akimirkomis?

Ved. Violeta Baublienė.