Piniginės reikalai. Vaikai ir pinigai: Nerijaus Mačiulio taupymo patarimai, prioritetai prekėms ir finansinio švietimo vaikams svarba

Pirmos laidos tema – kiek kainuoja vaikai?

Prasideda nauji mokslo metai, skubame pirkti uniformas, lekiame į prekybos centrus ir šluojame mokyklinių prekių muges, varžomės dėl vietų būreliuose. Daugybė dabar egzistuojančių galimybių reiškia ir daugybę išlaidų. Taip mes, tėvai, neretai patenkame į spąstus – juk norisi, kad vaikas turėtų viską, kas geriausia. Kaip netapti vaikų norų ir poreikių įkaitais? Kaip šeimoms sutaupyti, neužsidedant per didelės finansinės naštos ir neaukojant svarbiausių dalykų? Apie tai pirmoji laida „Piniginės reikalai“.

Naujos finansinio raštingumo laidos vedėja, asmeninių finansų ekspertė ir verslininkė Odeta Bložienė suskaičiuos, kiek kainuoja užauginti vaiką iki jis baigs mokyklą.

Ekonomistas Nerijus Mačiulis papasakojo, kur verta pataupyti, o kur – investuoti į vaikus. Vilnietė, trijų vaikų mama Vilma Venckutonytė-Vaičiūnienė, patarė, kaip keliskart pigiau apkeliauti įdomiausias pasaulio vietas ir kaip sutaupyti didelei ateities svajonei.

Psichoterapeutė Aušra Kurienė atskleidžia, kodėl svarbu kalbėtis su vaikais apie pinigus ir kaip nesijausti kaltais, jei negali nupirkti visko, ko vaikas nori.

Ved. Odeta Bložienė.