Žinios. Dėl Jedinskio pareiškimų Karbauskis koalicijos su Lenkų rinkimų frakcija negriaus

Nepriklausomi šaltiniai magistralėje Maskva–Minskas užfiksavo karinius sunkvežimius be skiriamųjų ženklų, judančius Baltarusijos link. Pasak internetinio leidinio MEDUZA, panaši technika užfiksuota ir kelyje tarp Peterburgo ir Pskovo. Kai kurios didžiosios Baltarusijos įmonės penktadienį nutraukė darbą, o šiandien šalyje visuotinis streikas. Maždaug 100 Baltarusijos valstybinės bendrovės BELTELERADIO darbuotojų atsisako dirbti, jie reikalauja prezidento rinkimų rezultatus pripažinti neteisėtais, atleisti Centrinės rinkimų komisijos vadovę, nutraukti smurtą prieš taikius žmones, paleisti politinius kalinius.

Baltarusijos opozicijos kandidatė šalies prezidento rinkimuose Sviatlana Cichanouskaja įrašė naują kreipimąsi, kuriame pareiškė esanti pasirengusi tapti nacionaline lydere.

Parlamentui rytoj planuojant Baltarusijoje vykusius prezidento rinkimus pripažinti suklastotais, parengto rezoliucijos teksto nepasirašė tik Seimo Lenkų rinkimų frakcijos atstovai. Valdančiajai koalicijai priklausantys politikai sako nieko apie tai nežinantys, nes tokio siūlymo nesulaukė. Ir atmeta, kad tai susiję su frakcijos nario Zbignevo Jedinskio pareiškimu, kuriuo esą pateisinama Baltarusijos režimo naudojama jėga prieš taikius demonstrantus. Valdančiosios koalicijos lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad dėl tokių pareiškimų koalicijos negriaus.

Vyriausybė įvedė reikalavimą į Lietuvą norintiems atvykti užsieniečiams turėti neigiamą COVID-19 testą. Jis turės būti galiojantis 72 valandas, t. y. tris paras. Toks testas bus privalomas žmonėms, atvykstantiems iš šalių, kuriose sergamumas viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų. Taip pat Vyriausybė atšaukia draudimą atvykti į Lietuvą užsieniečiams iš viruso itin paveiktų Europos Sąjungos šalių, tačiau atvykę iš tų šalių, kur sergamumas COVID-19 infekcija viršija 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų ribą, reikės 14 d. praleisti izoliacijoje. Taip pat įvestas reikalavimas užsieniečiams į Lietuvą atvykti tik turint neigiamą koronaviruso testo rezultatą.

STT sulaikė piktnaudžiavimu tarnyba ir kyšininkavimu įtariamą Šiaulių apygardos teismo teisėją Raimundą Jurgaitį. Pasak STT, apie galimus nusikalstamus teisėjo veiksmus duomenų gauta tiriant galimą korupcinę veiklą.

Baigiamos skaitmeninti Lietuvos vyskupijų metrikos. Jos bus prieinamos visuomenei nuo kitų metų.

Orai.

Sportas. Šarūną Jasikevičių vyriausiojo trenerio poste Kauno „Žalgirio“ klube pakeitęs austras Martinas Schilleris šiandien pirmą kartą oficialiai bendravo su Lietuvos žurnalistais bei papasakojo pirmuosius įspūdžius susipažinus su auklėtiniais bei Kaunu.

Baigėsi Baltijos taurės turnyras.

Ved. Eglė Bučelytė.