Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Abejingų nepaliekantys Biržai: apstu pramogų, paveldo ir istorinių reliktų

„Labas rytas, Lietuva“ sveikinasi su žiūrovais iš Biržų! Laidos vedėjas šiandien aplankys Biržų krašto muziejų, taip pat sužinos šio krašto savitą sporto šaką ir išsiaiškins, kokių papročių viduramžiais laikėsi kunigaikščiai.

Biržai ir Radvilos. LRT TELEVIZIJOS „Labas rytas, Lietuva“ laidos vedėjas Ignas Krupavičius sveikinasi su žiūrovais iš Biržų krašto muziejaus „Sėla“, kuriame jį pasitinka muziejaus direktoriaus pavaduotoja Edita Lansbergienė. Kokį arsenalą XVII a. naudojo Lietuvos kariai? Koks ryšys tarp Biržų ir Radvilų? Atsakymai į šiuos ir daugelį kitų klausimus – pokalbyje.

Montebolas – Biržų krašto sporto šaka, turinti savyje golfo ir futbolo bruožų. LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ komanda kalbina šios sporto šakos sumanytoją Sigitą Kalkį. Anot S. Kalkio, montebolas tampa vis populiaresnis, o naujokus paperka ir sudomina neįprasta taisyklė – žaidžiant negalima keiktis. Plačiau apie naują sporto šaką – pokalbyje.

Tarnaitės atskleidžia pilies paslaptis. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – ekskursija po Biržų krašto muziejų „Sėlą“. Jame dirbančios „tarnaitės“ atskleidžia pilies paslaptis ir pasakoja apie kunigaikščių tradicijas ir papročius viduramžiais.

Karpinių meistrė įkvėpimo semiasi gamtoje. Tautodailininkės Saigūnės rankose paprastas popieriaus lapas tampa įspūdingu ažūru. Neseniai karpyti pamėgusi moteris jau turi ne tik šimtus kūrinių, bet ir būrį mokinių. Pas biržietę svečiavosi LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ komanda.

Viskas prasidėjo nuo klavesino. Klavesinas – neįprasto skambesio instrumentas. Vienas tokių eksponuojamas Biržų krašto muziejuje. Klavesino istoriją pasakoja muziejaus direktorius Gintaras Butkevičius ir J. Jakubėno muzikos mokyklos fortepijono mokytoja Romualda Butkevičienė.

Vynuogės sirpsta ir Biržuose. Kaip žinia, Italijoje yra daug vynuogynų ir vyno gamybos tradicijos šioje šalyje – itin gilios. Pakeliavęs po Italiją, lietuvis Aringas Pačešiūnas sugalvojo sukurti vynuogyną Biržuose. „Labas rytas, Lietuva“ laidoje – pokalbis apie vynuoges su A. Pačešiūnu bei jo šeima.

Keliaujantys klounai. Nukeliaukime į Peru sostinę Limą, kur keturi dėl pandemijos darbo netekę vyrukai ėmėsi naujos veiklos – tapo cirko klounais ir dabar juoką į žmonių kiemus atveža savo linksmu motociklu.

Klasikiniai kūriniai oro uoste. Kino filmus oro uoste matėme ir patys, o štai viename Kanados mieste Monrealio simfoninis orkestras sumanė surengti didžiulį koncertą. Tai – daugeliui pirmasis aplankytas koncertas nuo kovą praskelbtos pandemijos. Kaip Mozartas ir Beethovenas skamba kylant ir leidžiantis lėktuvams?

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau