Žinios. Teismas sušvelnino kardomąsias priemones šnipinėjimu kaltinamam Algirdui Paleckiui

Patvirtinti 24 nauji koronaviruso infekcijos atvejai. Du įvežtiniai iš Ukrainos ir Filipinų.

„Sodra” ligos išmokoms šiemet jau išmokėjo 325 mln. eurų – 129 mln. daugiau nei planuota. Pirmąjį pusmetį išduota beveik pusantro milijono nedarbingumo pažymėjimų – nuo karantino pradžios – apie 350 tūkst. dėl epideminės situacijos. Šiuo metu yra apie 600 žmonių, sergančių koronavirusu, privalančių izoliuotis arba slaugančių senjorus namuose ir dėl to turinčių nedarbingumo pažymėjimus. Be to, „Sodra“ šiandien pradėjo mokėti 200 eurų vienkartines išmokas pensininkams ir neįgaliesiems.

Mokslo metų pradžia bendrojo ugdymo ir profesinėse mokyklose prasidės rugsėjo 1 d., tačiau bus keliami didesni saugumo reikalavimai. Tuo metu aukštųjų mokyklų pirmo kurso studentams mokslo metus dėl vėliau vykusios brandos egzaminų sesijos Švietimo ministerija rekomenduoja pradėti vėliau – nuo rugsėjo vidurio.

Po pražūtingo sprogimo Libano sostinėje, išreikšti paramos į Beirutą atvyko Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas. Libano prezidentas pažadėjo, kad šalies pareigūnai ras ir nubaus atsakingus asmenis, dėl kurių aplaidumo užvakar sostinėje nugriaudėjęs milžiniškas sprogimas nusinešė mažiausiai 137 gyvybes, sužeidė daugiau kaip 5 tūkst. žmonių.

LRT Tyrimų skyriaus surinkti duomenys rodo, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius ir jo atstovaujama partija galėjo būti minima ir garsiojoje Trakų politinės korupcijos byloje. Pareigūnai tada neišsiaiškino, su kokiais „lenkais“ kyšius dalijosi nuteisti politikai.

Trakų rajone, Paluknio kaime išlydėta pasieniečių įgula, kuri Viduržemio jūros regione prisijungs prie operacijos prieš nelegalią migraciją.

Žemės ūkio ministro teigimu, tiesioginių ES išmokų lubos Lietuvos žemdirbiams 2021-27 metais sieks 100 tūkst. eurų. Pasak Andriaus Palionio, jos bus 50 tūkst. eurų mažesnės nei dabar. Tačiau valstybė esą gali jas pakelti – tam reikėtų keisti įstatymus.

Teismas sušvelnino šnipinėjimu kaltinamam buvusiam politikui Algirdui Paleckiui taikomos intensyvios priežiūros sąlygas. Šiaulių apygardos teismo sprendimu Paleckiui leista į namus grįžti vėliau ir iš jų išeiti anksčiau, kitos kardomosios priemonės sąlygos išliko nepakeistos. Buvęs politikas ir toliau įpareigotas neišvykti iš Vilniaus miesto, išskyrus atvejus, susijusius su dalyvavimu teisme.

Japonijoje, Hirošimos mieste, paminėtos 75-osios miesto branduolinio bombardavimo metinės.

Lietuvos rašytojų sąjunga su giliu liūdesiu praneša, kad po sunkios ligos mirė poetas, satyrikas, vertėjas Aleksas Dabulskis (1934-2020). Eilėraščius pradėjo skelbti nuo 1958 metų. Nuo 1972-ųjų – Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Ypatingas svarbus A. Dabulskio veiklos baras buvo darbas su jaunaisiais literatais. Itin įdėmiai ir atsakingai jis vertino jų kūrybą, išsamiai analizuodavo ir recenzuodavo pateiktus rankraščius, padėdavo parengti pirmąsias publikacijas ir knygas.

Vienoje Meksiko kepykloje apie atstumo laikymąsi primena ne ženklai, o didžiuliai pliušiniai meškinai. Jie susodinti prie stalų, tad šalia telpa tik du žmonės – taip užtikrinamos rekomendacijos nesibūriuoti dėl koronaviruso protrūkio.

Orai. Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau