Žinios. Po sostinę Beirutą sudrebinusio galingo sprogimo Libane paskelbtas trijų dienų gedulas

Skelbiami likusieji brandos egzaminų rezultatai. Jie rodo, kad matematikos egzamino neišlaikė maždaug trečdalis visų jį laikiusiųjų. Šis rezultatas gerokai prastesnis nei pernai – 2019-aisiais matematikos egzamino neišlaikė beveik 20 proc. kandidatų. Tuo metu anglų kalbos egzamino neišlaikė 1 proc. laikiusiųjų, beveik dešimtadalis gavo šimto balų įvertinimus. Šiemet jį laikė per 18 tūkst. žmonių. Skelbiamus egzaminų įvertinimus moksleiviai gali sužinoti savo mokyklose arba prisijungę prie specialios rezultatų sistemos internete.

Baltarusijos naujienų agentūra „Belta“ skelbia, kad Astravo atominės elektrinės pirmasis reaktorius bus paleistas artimiausiomis dienomis. Teigiama, kad įranga jau išbandyta, darbuotojai apmokyti, kaip pakrauti branduolinį kurą į reaktorių. Iš viso bus patalpintos 163 branduolinio kuro kasetės.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovo ir energetikos ministro teigimu, Lietuva neturi oficialios informacijos apie numatomą Baltarusijos atominės elektrinės veiklos pradžią šį penktadienį.

Po sostinę Beirutą sudrebinusio galingo sprogimo Libane paskelbtas trijų dienų gedulas. Mažiausiai šimtas žmonių žuvo, dar daugiau nei šimtas dingę be žinios, o keturi tūkstančiai sužeisti. Didžiulis sprogimas jaustas net už dviejų šimtų kilometrų esančiame Kipre, o Libano vyriausybė skelbia dviejų savaičių nepaprastąją padėtį.

Ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius sako, kad Vyriausybei ketinant kurti Nacionalinį plėtros banką, kaip viena galimybių svarstoma įsigyti ir jau veikiantį banką. Apie galimybes ir būdus, kaip kurti valstybinį banką, ministras šiandien kalbėjosi su Prezidentu Gitanu Nausėda.

Gydymo įstaigos jau ruošiasi populiacijos tyrimui dėl koronaviruso, kuris turėtų prasidėti kitą savaitę. Atrinktiems žmonėms šiuo metu yra siunčiami laiškai su kvietimais išsitirti, ar žmonės turi imunitetą virusui. Tyrimai bus atliekami Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų bei Ukmergės, Tauragės ir Zarasų rajonų gyventojams.

Išvalius klaipėdiečių nuotekas sukauptas dumblas bus deginamas. „Klaipėdos vanduo“ susitarė su bendrove „Fortum Klaipėda“, kuri dumblą degins maišydama su kitomis atliekomis.

Reaguodami į koronaviruso infekcijų šuolį, Nyderlandai ir Prancūzija griežtina kaukių dėvėjimo viešumoje taisykles.

PSO išreiškė abejones dėl Rusijos kuriamų koronaviruso skiepų ragindama Maskvą laikytis nustatytų gairių, kad skiepai būtų saugūs ir efektyvūs. Ekspertai skeptiškai vertina Rusijos planus jau spalį pradėti masiškai skiepyti gyventojus nuo Covid-19.

Žinomas menininkas savo namus pavertė netradicinių skulptūrų parku. Čia eksponuojamos žymių žmonių skulptūros, kurios iki šiol mažai žiinomą kaimą Utenos rajone šią vasarą pavertė vienu populiariausių turistų traukos centru. Menininko kieme – žinomi televizijos veidai, sportininkai, dainininkai. Politikus kurti, kūrėjas sako, vengiantis.

Indijos Kašmyro regiono gyventojams antrą dieną iš eilės draudžiama be pareigūnų leidimo išeiti iš namų. Komendanto valanda paskelbta gavus informacijos, jog praėjus metams po regiono autonomijos panaikinimo planuojami protestai. Vietos gyventojai tikina, kad geležiniu kumščiu Delis bando užgniaužti ne tik regiono laisvės troškimą, bet ir sunaikinti musulmoniško krašto tapatybę.

Australijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų kariai išgelbėjo tris jūreivius, įstrigusius nedidelėje Pikeloto saloje Ramiojo vandenyno vakaruose. Kariniu sraigtasparniu skridusių pareigūnų dėmesį atkreipė paplūdimyje ant smėlio sudėliotas SOS ženklas. Tai visame pasaulyje atpažįstamas pagalbos šauksmo signalas. Jūreivių ieškota tris dienas. Vyrai pasakoja, kad laivui pasibaigė degalai, todėl teko dreifuoti iki artimiausios salos. Negyvenama Pikeloto sala itin maža – mažiau nei pusės kilometro ilgio. Ji priklauso Mikronezijai, kurią sudaro apie 600 salų.

Orai.

Ved. Marijus Žiedas.