Kultūros diena. Apie lygybę ir žmogaus teises – ką turime žinoti ir kodėl tai turi rūpėti?

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Jaunojo dizainerio prizas, kasmetinė Lietuvos fotomenininkų sąjungos paroda ir svarbiausios savaitės aktualijos. Pradėkime nuo aktualijų, jose – jaunieji kūrėjai ir drąsiai savo idėjomis žengianti kūrėjų karta. Ateities kasdienybės dizaino sumanymai, vidinius virsmus perteikianti elektroninė muzika ir nūdienos socialinius reiškinius atspindinti fotografija.

Apie lygybę, visuotines žmogaus teises, jų kompleksiškumą – ką turime žinoti ir kodėl tai turi rūpėti? Visuomenėje užgimusi ir stiprėjanti empatija kitam, kitokiam, skatina didesnį dėmesį skirti žmogaus teisėms, su jomis susijusioms problemoms spręsti. Klaidingai laikyti nesvarbiais ir nustumti į paraštes žmogaus teisių principai savo aktualumo nepraranda ir šiandien.

Lietuvos aviacijos muziejus ir ekspozicija stebinanti dvidešimčia tūkstančių eksponatų. Galimybė pasijusti pilotų, susipažinti su retais skraidyklių modeliais, sužinoti, kaip buvo kuriami lėktuvai ir kokiais skraidė lietuviai. Lietuvos aviacijos muziejuje lankytojųlaukia šimtai eksponatų, kuriuos apžiūrėti kelių valandų tikrai neužteks.

Pajūryje net du tarptautiniai festivaliai kviečiantys meną patirti tiesiogiai: „N Žemė“ ir Tomo Mano festivalis. Nidoje jau šeštadienį prasideda tarptautinis tarpdisciplininis festivalis „N žemė“, jam Įkandin atkeliaus solidžioji Tomo Manno šventė. „N Žemė“, tai publikos pamėgta „Nepaklusniųjų žemė“, pakeitusi ne tik pavadinimą, bet ir organizatorių komandą.

Renavo dvaro istorija ir parkai tapę kino profesionalų aikštele. Ant Varduvos upės kranto pastatytas Renavo dvaras minimas nuo 16 amžiaus. Šiandien tai vienas geriausiai išlikusių ansamblių Žemaitijoje. Lankytojus Renavas stebina ne tik angliško stiliaus parku ir kiekvieną pavasarį čia rengiamomis žibučių žydėjimo šventėmis, bet ir garsiais kadaise čia gyvenusiais žmonėmis. Be to, tai ir pasaulinio garso kino kūrėjų pamėgta vieta.

Menininkės Aurelijos Bulaukaitės portretas. Tarp tapybos ir kino bei Lietuvos ir Danijos. Menininkė Aurelija Bulaukaitė savo darbuose: paveiksluose, instaliacijose, video ir garso eksperimentuose, nevengia socialaus meno, taip pat – gilesnio žvilgsnio į technologijų progresiją. Jos kūryboje pinasi idealistiniai siekiai ir jiems priešiška tikrovė, banali kasdienybė ir iš jos kylantys iliuziniai vaizdai.

Vedėjas: Julijus Grickevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.