(Ne)emigrantai. Kumščiai už būvį Nyderlanduose, egzotiškasis Dubajus ir namas iš šiaudų atokiame kaime

Emigrantės Daivos istorija: mokėsi iki penkiasdešimto jubiliejaus, o kovoti už save teko ir kumščiais. „Kai šalyje esi svečias, žodžio „pavargau“ negali būti.“, – sako Nyderlanduose jau 25 m. gyvenanti Daiva Olihuk. Emigrantė vos atvykusi susitaikė su mintimi, kad pasiekti tai, ko trokšta, Nyderlanduose užtruks ilgiau, nei norėtųsi. Du dešimtmečiai sunkaus darbo, iki penkiasdešimto jubiliejaus trukę mokslai ir pagaliau – ramybė su mylimuoju.

Internetu gautas pasiūlymas pakeitė klaipėdietės gyvenimą: darbdavių Dubajuje galėjo prašyti bet ko. Internetu gautas pasiūlymas iš esmės pakeitė klaipėdietės Dovilės Vilkienės gyvenimą. Niekada neplanavusi ir net nenorėjusi emigruoti, netrukus ji susikrovė lagaminus ir kartu su paaugle dukra persikėlė gyventi į egzotiškąjį Dubajų.

Sunkiai dėl būsto dirbusi pora nustebino artimuosius: atokiame kaime pasistatė namą iš šiaudų. Svetur vykstantys lietuviai dažnai turi kokį nors didelį materialų tikslą. Susitaupyti mokslams, automobiliui, butui ar bent pradiniam paskolos įnašui. Aušra ir Rolandas Augučiai į Airiją irgi vyko pasiryžę 5 m. sunkiai dirbti, kad galėtų įsigyti nuosavus namus. Jie mąstė apie butą Kaune arba, jei pavyktų, nuosavą namą užmiestyje. Kai galiausiai grįžo susitaupę pinigų, būsto pasirinkimu jie kaip reikiant nustebino artimuosius. Pora nusprendė, kad butas – ne jiems ir pasistatė namą iš… šiaudų. Ir ne Kaune ar kitame mieste, o atokiame Kardokų kaime prie Kazlų Rūdos, kur gyventojų – vos kelios dešimtys.

Ved. Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė.