Žinios. Tarptautinė muziejų diena šiemet kitokia: vietoje įprastos šventės – istorijos apie įdomiausius eksponatus

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras dėl pažeidimų Vilniaus klinikinėje ligoninėje šiandien žada kreiptis į prokuratūrą. Vakar pranešta apie dar vieną mirtį ir tris naujus užsikrėtimo šioje ligoninėje atvejus.

Palaipsniui švelninant karantino sąlygas, nuo šiandien reguliarius skrydžius iš Rygos į Vilnių atnaujina Latvijos oro bendrovė „Air Baltic“.

Pasaulis šiandien mini popiežiaus šventojo Jono Pauliaus antrojo šimtmetį. 26 m. Bažnyčiai vadovavęs Karolis Jozefas Wojtyla laikomas viena svarbiausių XX a. asmenybių, įkvėpusių milijonus žmonių ieškoti tikėjimo, prisijungti prie socialinių judėjimų. 1993-iaisias Lietuvoje apsilankęs popiežius vizito organizatorių yra prisimenamas kaip vienas garsiausių šalies laisvės šauklių.

Šiandien – Tarptautinė muziejų diena. Įprastai šią dieną muziejininkai pristatydavo vasaros muziejų kelią, apdovanodavo geriausius darbuotojus, lankytojus kviesdavo į Muziejų naktį. Tačiau šį kartą šventė perkelta į virtualią erdvę. 80 Lietuvos muziejų parengė trumpą filmuotą istoriją apie įdomiausią eksponatą.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.