Žinios. Karantinas toliau švelninamas: leista organizuoti nedidelius renginius, atveriami darželiai

Nauja informacija apie koronavirusą. Kauno klinikinėje ligoninėje patvirtintas naujas mirties nuo koronaviruso atvejis. Asmuo prieš tai gydytas Respublikinėje Kauno ligoninėje, jis priklausė rizikos grupei.

Karantinas pratęsiamas. Vyriausybė trečiadienį nusprendė pratęsti karantiną iki gegužės pabaigos. Tai ilgiausias laikotarpis, kuriam karantinas yra tęsiamas. Iki šiol jo pabaigos laikotarpis vis buvo atidedamas dviem savaitėms. Vyriausybė nusprendė nuo gegužės 15 dienos leisti atvykti į Lietuvą asmenims iš Latvijos ir Estijos, netaikant 14 dienų saviizoliacijos.

Karantino sąlygų švelninimas. Vyriausybė patvirtino ketvirtąjį karantino etapo planą. Jau nuo pirmadienio leista mokytis vairuoti, o nuo gegužės 18 d. – atnaujinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų veiklą, odontologijos paslaugų veiklą, renginius iki 30 žmonių lauke. Karantinas pratęsiamas iki gegužės 31 dienos.

EK: istorinio masto nuosmukis. Euro zonos ekonomikos laukia rekordinis susitraukimas, skelbia Europos Komisija: infliacija beveik išnyks, biudžeto deficitai ir valstybių skola smarkiai išaugs.

D. Trumpas: mirčių gali būti daugiau. Jungtinėse Valstijose mirčių per 71 tūkstantį, bet Donaldas Trumpas patvirtino, kad dar gegužę išformuos koronaviruso patarėjų grupę, veikusią nuo pirmųjų patvirtintų atvejų, ir pakeis ją patarėjais, kaip atkurti ekonomiką.

Nesutarimai dėl nesaugios elektros pirkimo. Baltarusijai paskelbus, kad į statomą atominę elektrinę atgabentas branduolinis kuras, Saulius Skvernelis ragina Baltijos šalis dar per šį mėnesį susitarti dėl bendros politinės deklaracijos.

R. Karbauskis iš postų Seime nebesitrauks. Ramūnas Karbauskis pareiškė nebesitrauksiantis iš Seimo frakcijos seniūno ir Kultūros komiteto pirmininko pareigų.

Mokinių pasiekimų reitingai. Vėl skelbiamas geriausių mokyklų ir aukštųjų ugdymo įstaigų reitingas. Tarp lyderiaujančių mokyklų, kurios atsirenka mokinius, išlieka Vilniaus licėjus, taip pat Kauno technologijos universiteto gimnazija.

Išmani kova su COVID-19. Jungtinė Karalystė atsidūrė antroje vietoje – po Jungtinių Valstijų – pagal mirusiųjų nuo koronaviruso skaičių, tad į kovą su pandemija pasitelkiamos ir technologijos. Vaito saloje išbandoma išmaniųjų telefonų programėlė, skirta koronaviruso plitimui sekti ir stabdyti. Panaši programėlė jau veikia Australijoje, apie ją svarsto ir Prancūzija.

Melagienos apie COVID-19 internete. Apie tai pokalbyje su Lietuvos kariuomenės departamento atstovu vyr. ltn Mažvydu Kunevičiumi.

Bus naikinami pušų kenkėjai. Gegužę miškininkai planuoja naikinti pušų kenkėjų židinius Dzūkijoje ir pajūryje. Pažeistų miškų plotų daugėja, graužiančių pušų spyglius kenkėjų židiniai nustatyti šešiose šalies girininkijose.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau