LRT pamokėlės. Laida apie Morzės abėcėlę, kiaušinius ir seniausius pasaulio gyventojus – roplius

1 Kiaušiniai ir dantys. Per Velykas ir Atvelykį suvalgytas ne vienas kiaušinis, tad pakalbėkime apie juos. Pirmiausia trumpai aptarsime, kodėl vieni kiaušiniai rudi, o kiti balti. Kokių kiaušinių lukštai yra tvirtesni? Iš kokios medžiagos sudarytas kiaušinio lukštas? Mokytojas – dr. Ramūnas Skaudžius, Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto docentas

2 „Padainuokime kartu“. Pamokėlėje papasakosime, ką Lietuvoje senovėje veikdavo vaikai, kai nebuvo technologijų, telefonų ir kompiuterių. Smagiai kartu dainuosime piemenukų daineles ir seksime pasakas be galo. Mokytoja – Ingrida Raugaitė iš valstybinio ansamblio „Lietuva“.

3 Seniausi pasaulio gyventojai – ropliai. Smaugliukas Adomėlis pristatys savo draugus – kukurūzinį žaltį ir raštuotąjį vėžlį. Jis supažindins vaikus su roplio oda, kiaušiniais, dantukais. Bandysime įminti juodojo maišo paslaptį. Vaikai įgis žinių apie roplius. Mokytoja – Violeta Lazarevičienė, Lietuvos zoologijos sodo edukologė.

4 Morzės abėcėlė. Kas tai? Kaip ji atsirado? O kaip ją galima naudoti norint rašyti slaptus laiškus? Pamokoje mokysimės, ką reiškia tie Morzės taškiukai, parodysime kelis skirtingus jų naudojimo variantus. Vedėjas – Audrius Garška, skautas iš Lietuvos skautijos.

js/mediateka-article-js