Žinios. Karantino sąlygos tik švelninamos, jis pratęsiamas iki gegužės 11-osios

Vakar ištyrus rekordinį kiekį, daugiau nei 6000, ėminių, nustatyta 20 naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų. Tai reiškia, kad teigiami vos 0,33 procento visų vakar dienos tyrimų. Iš viso Lietuvoje virusas nustatytas 1370 žmonių. Nuo jo mirė 38, pasveiko 357 žmonės, iš jų 72 medikai.

Ribojimo sąlygų švelninimas verslams karantino metu: užsikrėtimo atvejų mažėjant, Vyriausybė šiandien svarsto pradėti dar vieną karantino švelninimo etapą, nors patį karantiną planuojama pratęsti dar dviem savaitėms – iki gegužės 11 dienos.

Rengiamasi populiacijos tyrimui dėl COVID-19: Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas sako, kad mokslininkai rengiasi atlikti šalies gyventojų tyrimą dėl užsikrėtimo COVID-19. Esą būtų atrinkti keli tūkstančiai gyventojų, kurie atspindėtų visų šalies gyventojų grupių vaizdą, taip būtų galima nustatyti, koks yra populiacijos imunitetas.

Klaipėdos prokurorai pradėjo tyrimą dėl Klaipėdos hospiso veiklos.

Dvi Marijampolės sveikatos įstaigos, tapusios koronaviruso židiniais, susiduria su sunkumais. Marijampolės ligoninėje ir Pirminės sveikatos priežiūros centro Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje ima trūkti personalo.

Valstybės finansinės paramos nesulaukiančio verslo nuotaikos prastėja. 83% verslo atstovų Lietuvoje mano, kad valstybės parama nepakankama. Daugiau nei pusė įmonių šiemet planuoja pajamų mažėjimą - nuo penktadalio iki daugiau nei penkiasdešimt procentų.

Statistika rodo, kad COVID-19 aukų skaičių padalijus 100 000 gyventojų, labiausiai pandemijos paveikta šalimi yra Belgija. Čia 100 000 tenka daugiau nei 45 mirties atvejai, Ispanijoje daugiau nei 42, Italijoje, daugiau nei 37.

Padėtis už Atlanto dramatiška: Jungtinėse Valstijose užsikrėtusiųjų koronaviruso infekcija - daugiau nei 800 000. Dėl COVID-19 mirė 45 000 amerikiečių.

Ispanija išlieka viena labiausia koronaviruso paveiktų valstybių Europoje, šiandien bus balsuojama dėl karantino pratęsimo iki gegužės 9-osios.

Nedarbas ir skurdas. Grupė nevyriausybinių organizacijų ir mokslininkų sako, kad pandemijos sukelta krizė padidins skurdą ir pajamų nelygybę Lietuvoje, kurie ir taip vieni didžiausių ES.

Teisėsaugos duomenimis, į investavimo schemas pakliuvusių užsieniečių lėšos keliauja ir per Lietuvos finansų įstaigas. Dažniausiai išvilioti milijonai įkrenta į fiktyvių įmonių sąskaitas, atidaromas elektroninių pinigų įstaigose.

Nuo šiandien VMI priima visų gyventojų pajamų deklaracijas už praėjusius metus.

Valdovų rūmų muziejus, laukdamas, kada vėl galės atverti duris lankytojams, atnaujina nuolatinę ekspoziciją.

Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau