Labas rytas, Lietuva I d. Nuotolinis mokymas prasidėjo tinklo apkrova: švietimo atstovas teigia, kad tvarka nusistovėti turėtų per kelias dienas

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ I-osios dalies eteryje – paskutiniojo 2020 metų kovo mėnesio diena, kurią pradėti galėjote su šokiais, mankštomis ir aktualiausiomis temomis.

Šokiai, kurie gali atsiskleisti krizės akivaizdoje.
Ir toliau visame pasaulyje vyraujant karantinui, namuose užsidarę žmonės nuotaikos nepraranda ir stengiasi išlikti pozityvūs, Tam puikiausiai tinka šokiai, o tokį, daugelio šokėjų sukurtą pasirodymą išvysite pagal Glorios Gaynor dainą „I Will Survive“.

Ir mankšta, ir šokiai.
Sportinių šokių treneris Lukas Petkevičius šįryt siūlo nuotolinę rumbos pamoką. Čia ne tik išmoksite judėti kojomis pagrindinius žingsnius, bet ir pajudinsite klubus bei rankas!

Pasakojimai iš Argentinos lietuvius.
Nedideliame, dar „imigrantų miestu“ vadinamame Berise, veikia dvi lietuvių draugijos – „Nemunas" ir „Mindaugas". Entuziastingai nusiteikę jaunuoliai ten ne tik šoka, bet nemažai jų siekia Lietuvos Respublikos pilietybės ir nori gyventi protėvių žemėje.

Rankų odos priežiūra karantino metu.
Jei karantino metu jaučiate, kad rankų oda nuo dezinfekcinio skysčio ar įvairių apsisaugojimo priemonių atrodo lyg nukris nuo Jūsų, gydytoja dermatologė Ugnė Jarilinaitė-Grinaveckė tam turi patarimų.

Pirmoji nuotolinio mokymo diena pažymėta tinklo apkrova.
Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas sako, kad pirmoji nuotolinio mokymo diena buvo užprogramuota nesėkmei, nes daugelis sistemų yra nepritaikytos tokiai apkrovai. Jo teigimu, tvarka turėtų nusistovėti per kelias dienas, o įtakos tinklo apkrovai papildomai suteikiame ir mes patys.

Kalendorius.
Šiandien – Eifelio bokšto diena. Būtent kovo 31-ąją, 1889 m. atidarytas šis Paryžiaus simboliu tapęs statinys. Po 20 metų jis turėjo būti nugriautas, bet buvo išgelbėtas, nes nuspręsta jį panaudoti kitaip. Šios dienos klausimas – kaip? Kuo tuomet tapo Eifelio bokštas?

Koronavirusas ir kibernetinės atakos.
Kibernetinių atakų koronaviruso pandemijos akivaizdoje padidėjo. Vilniaus universiteto Kauno fakulteto dekanas Kęstutis Driaunys sako, kad didelio masto žmoniją paveikiantys įvykiai yra puiki terpė įvairaus plauko apgavikams ir sukčiams.

Ved. Ugnė Siparė.