Daiktų istorijos. Mistiškųjų angelų paieškos, Mykolo Romerio fenomenas ir žvilgsnis į nuskendusį „Prezidentą Smetoną“

Sakraliniuose pastatuose, religijose, legendose: kas mistiškiesiems angelams uždėjo sparnus? Šiandien, kai visi jaučiamės nesaugūs ir pažeidžiami, pasakojimas apie angelus daugeliui taps paguoda. Kodėl jie vaizduojami su sparnais, jiems priskiriamos dangaus kariaunos bei rangai? Kodėl angelų esama visose religijose? Ir kodėl liekvienas, kai užklumpa bėda, tikisi turįs angelą sargą? Atsakymai į šiuos ir kitus klausimus – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Daiktų istorijos“.

Mykolo Romerio dienoraščiai – kone istoriniai veikalai: rašė ir apie valstybę, ir apie moteris. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Daiktų istorijos“ – pasakojimas apie didįjį Lietuvos teisininką, išskirtinės erudicijos žmogų, tikrą Lietuvos patriotą ir laisvą asmenybę. Kalbėti apie Mykolą Romerį galima valandų valandas – apmaudu, kad pandemija sutrukdė pakalbinti jo dukrą. Laikykitės, būkite sveiki, o „Daiktų istorijų“ komanda stengsis, kad nenuobodžiautumėt!

Baltijos jūros dugnas – tarsi muziejus: gelmėse ilsisi ne tik laivų pirmtakės, bet ir „Prezidentas Smetona“. Kaip atrodo garsus prieškarinis karo laivas „Prezidentas Smetona“, nuskendęs netoli Estijos krantų? Ko kasmet į Lietuvą iš Šveicarijos atvyksta nardytoja Sabina, atradusi ir pamilusi savo senelių mažlietuvių žemę – ne tik jos laukus ir pievas, bet ir povandeninį pasaulį? Siužetas apie nardymo iššūkius ir žavesį – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Daiktų istorijos“.

Ved. Saulius Pilinkus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau