Kultūros diena. Ne vieną miestą Lietuvoje pakeitęs Valentinas Masalskis: negalėčiau gyventi kitoje šalyje

Paroda – kaip pasakojimo forma.
Vilniaus Arkos galerija: nuo slovakų laiko paieškos iki kasdienybės ir virtualios informacijos nuotrupų.
„Arkos“ galerijoje, įsikūrusioje XVI a. Bazilijonų vienuolyno architektūriniame ansamblyje, šiuo metu atskirties metą išgyvena ir eksponuojamos trys parodos: Miros Podmanickos „Siena“, Petro Lincevičiaus „Geriausio būdo paieškos pakeltam akmeniui padėti“ ir Monikos Radžiūnaitės „Hyperlink“.

Uostamiesčio teatrų sprendimai.
Uostamiesčio teatrai, kaip ir kitos kultūros įstaigos Lietuvoje, kovo 12 d. užvėrė duris žiūrovams, o bilietus į spektaklius paragino grąžinti internetu. Tiesa, tai kirs per kišenę kūrėjams, todėl jie džiaugiasi, kad žiūrovų apgulties kol kas nėra. Teatrai publikai dovanoja spektaklius internetu, o karantine atsidūrę aktoriai ieško būdų, kaip padėti sau ir kitiems.

Priėmę sunkius sprendimus nutraukti repeticijas ir spektaklių rodymą, teatrai spektaklius perkėlė į internetą. Daugumą naujausių ir senesnius repertuarinius spektaklius žmonės gali pažiūrėti nemokamai neišeidami iš namų. Tokią pramogą siūlo Šeiko šokio, Dramos ir Muzikinis teatrai.

Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijos „Auksinis scenos kryžius“.
Pasaulinė koronaviruso pandemija koreguoja visų be išimties gyvenseną ir keičia mūsų tradicijas. Socialinį ir kultūrinį sąstingį išgyvena teatro bendruomenė, šiandien mininti Tarptautinę teatro dieną.

Pokalbis su Valentinu Masalskiu.
Studentai, į Klaipėdą atvykę paskui dėstytoją Valentiną Masalskį, kuria savitą bendruomenę ir naują uostamiesčio veidą. Trys kursai ir du nauji teatrai mieste jau kultūros reiškinys. Tarptautinę teatro dieną su režisieriumi Valentinu Masalskiu kalbame apie jaunąjį Lietuvos teatrą ir jo „statybas“ Klaipėdoje.

Ne skaitytojas į knygyną, o atvirkščiai.
Vieno Australijos Sidnėjaus knygyno darbuotojai nusprendė – jeigu pirkėjai ir skaitytojai negali ateiti į knygyną, knygynas ateina pas juos, tiksliau, atmina dviračiu.

Ved. Gerūta Griniūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau