Kultūros diena. Kultūra turi tęstis: išradingieji Vengrijos kūrėjai įsteigė „karantino teatrą“

internetu transliuoja dramas

Šįvakar „Kultūros dienoje“:

Pastarosiomis dienomis daug diskutuojama ne tik apie sveikatos reikalus, bet ir apie švietimo problemas. Karantinui koreguojant ugdymo procesą, kyla begalė klausimų dėl mokslo metų trukmės, egzaminų laiko. Mokymosi procesui keliantis į virtualią erdvę, su netikėtomis kliūtimis susiduria ir meno mokyklos.

Norint apžiūrėti gatvės meno kūrėjų darbus Kaune, tam reikėtų skirti visą dieną, ir tai turbūt visko nepavyktų pamatyti. Atvira įvairių darbų kolekcija nuolat pildoma, o mieste atgyja netikėtos erdvės.

Ekologijos, antrinio panaudojimo tema aktuali ir prasminga. Pradėję rūšiuoti atliekas, galime pasimokyti ir kai kurias iš jų, pavyzdžiui, plastiką, prikelti antram gyvenimui. Plačiau apie tai, kuo gali pavirsti mūsų sukaupti plastikiniai maišeliai, – reportaže.

Tęsiame pasakojimų ciklą apie profesionaliojo teatro meno kūrėjų darbų premijas. Šį vakarą apžvelgsime „Auksinio scenos kryžiaus” ženklo nominantus scenografijos ir dramaturgijos kategorijose.

Vengrijos kūrėjai į suvaržymus koronaviruso pandemijos metu pažvelgė per dramatizmo prizmę. Prieš pat Vyriausybei paskelbiant, kad uždaromos sienos, įvedama daugybė kitų apribojimų, aktorių grupė įsteigė „karantino teatrą“ ir internetu transliavo dramą apie tai, kokia įtampa kyla, kai žmonės uždaryti tarp keturių sienų ir negali „išleisti garo“.

Ved. G. Griniūtė.