Labas rytas, Lietuva I d. Per karantiną – į pajūrį: miestų merai sujudimo neregi, bet rinktųsi piliečių iš ligos židinių nepriimti

Palanga
RSS
2020.03.20 07:39

Labas rytas, Lietuva I d. Per karantiną – į pajūrį: miestų merai sujudimo neregi, bet rinktųsi piliečių iš ligos židinių nepriimti

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ I-osios dalies eteryje – penktoji karantino Lietuvoje ir kovo 20 diena. Čia po naujausių pranešimų ir laidos temų aptarimo išvysime saldžių, sveikatingų ir ateinančiam laikui naudingų temų.

Daugiau

Bananų pyragas.
Šis pyrago gaminimas taps kuo puikiausiu laiko praleidimu su visa šeima karantino metu. Ne tik pasigaminsite skanų desertą, tačiau galėsite džiaugtis ir gaminimo procesu, kuris nėra sudėtingas. Pyragą iškepti mokina ir receptą atskleidžia „Tie kepėjai“ įkūrėja Laura Donėlė.

Mankšta senjorams ir ne tik.
Laidos studijoje visada plūsteli energijos banga, kai joje pasirodo sporto trenerė Joana Bartaškienė. Šį kartą energijos lygis bus ne ką mažesnis – trenerė kviečia kartu į aktyvią mankštą/šokį, kuris ne tik leis išsijudinti, bet ir suteiks nuotaikos.

Šviestuvai iš įvairiausių daiktų.
Kur kiti grožio nemato – jei įžvelgs. Kai kitiems daiktas yra nereikalingas, jis tokiam suteiks antrą šansą. Toks yra Egidijus Jocius, laisvalaikiui konstruojantis stilingus šviestuvus iš sendaikčių. Kūrybiškumo bei gebėjimo eksperimentuoti kupina istorija – reportaže.

Viktorina.
Dainininkas, grupės „The Beatles“ įkūrėjas ir taikos aktyvistas Johnas Lennonas gimė 1940 m. spalio 9 d. Japonų kilmės menininkė, muzikė, dainų rašytoja ir atlikėja, taikos aktyvistė Yono Oko gimė 1933 m. vasario 18 d. Pirmą kartą šie du asmenys susitiko 1966 metais, lapkričio mėnesį. Jie susituokė per 10 minučių ceremoniją, o medaus mėnesį praleido Amsterdamo viešbutyje, apsupti žiniasklaidos. Ryto klausimas skambėjo taip – kokioje valstybėje susituokė šie asmenys?

Melstis – ne tik bažnyčioje.
Karantino laikotarpis palietė ir tikinčiuosius – bažnyčios sustabdė visas pamaldas, jos vyksta stebint vos keliems asmenims. Brolis Bernardas Verbickas OP sako, kad nors durys privačiai maldai atviros kiekvienam, viešos pamaldos tikrai nevyksta, o išpažintims atlikti visuomet yra budintis kunigas. Brolis teigia, kad tai pat tiesiogiai transliuojamas mišias kiekvieną dieną galima išvysti internete.

Šv. Patriko diena – neįprastai.
Šiemet Šv. Patriko diena prilyginta kitoms šventėms ar renginiams – be žiūrovų ar šokių. Tiesa, airių įkvėptos pasaulio sostinės parodė savo išradingumą ir šventė kitaip – turistų pamėgtus objektus nudažė žalia spalva.

Pajūris – karantino traukos centras.
Į Neringą pakliūsite tik su registracija, Palangoje rasite apytuštes gatves, bet visada kažką sutiksite pajūrio miškeliuose ar vaikštinėjant paplūdimiu. Taip karantinas veikia vasaros traukos centrus, tačiau miestų merai sutinka – situacija neeilinė ir asmenų iš ligos židinių Lietuvoje sulaukti norėtųsi kuo mažiau. Apie tai – Neringos miesto meras Darius Jasaitis ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Laiko planavimas dirbant iš namų.
Komandinės elgsenos trenerė Liana Mogišaitė sako, kad mūsų ritmas šiuo metu patiria šoką, nes nuo ankstesnės ir įprastos eigos perėjome prie naujos darbotvarkės. Kaip ją susikurti – pokalbyje su Ignu Krupavičiumi.

Stringa kraujo donorystė.
Paskelbtas karantinas išretino kraujo donorų gretas. Nustojus organizuoti išvažiuojamąsias kraujo donorystės akcijas, surenkamo kraujo sumažėjo beveik 40 procentų. Apie tai – Santaros klinikų kraujo centro vedėja Lina Kryžauskaitė.

Ved. Ignas Krupavičius.

logo

Kiti laidos įrašai

fonas
37:22

Labas rytas, Lietuva II d.

132
Prieš 2 d.
fonas
01:01:21

Labas rytas, Lietuva I d.

196
Prieš 2 d.
fonas
33:36

Labas rytas, Lietuva II d.

202
Prieš 3 d.
Richardas Jonaitis
59:49

Labas rytas, Lietuva I d.

241
Prieš 3 d.
Kristupas Naraškevičius
34:02
Kiti laidos įrašai