Labas rytas, Lietuva II d. Biomedicinos mokslų daktaras ragina nepulti į paniką: lėtinis stresas slopina imuninę sistemą

Biomedicinos mokslų daktaras: subalansuota mityba, streso vengimas ir sportas – raktas į stiprų imunitetą. II LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ dalis pradedama pokalbiu. Studijoje – biomedicinos mokslų daktaras Marius Strioga. Laidos vedėjai Jovitai Vitkauskei jis pasakoja, kokiais būdais galima sustiprinti imuninę sistemą. Anot pašnekovo, raktas į stiprų imunitetą – subalansuota mityba, streso vengimas ir sportas. Kokių patarimų dar turi mokslininkas?

Ekstravagantiškosios McCartney kolekcijoje – manifestas prieš madoje naudojamus gyvūnų kailius ir odą. Metas vaizdo siužetui iš užsienio. Per britų dizainerės Stellos McCartney kolekcijos pristatymą – manifestas. Gyvūnų teises ginančios kūrėjos modeliais tapo gyvūnai. Tai protestas prieš madoje naudojamus gyvūnų kailius ir odą. Kūrėja savo kolekcijose naudoja dirbtinius pakaitalus ir aktyviai remia naujų odos pakaitalų industrijos vystymą.

Nepilnų šeimų istorijas pasakojančios fotografės: apie tai Lietuvoje nekalbama, tai vis dar stigma. Toliau laidoje – apie puikią iniciatyvą. Dvi vilnietės inicijavo projektą „Auginu vienas“ ir mamoms bei tėčiams, vieniems auginantiems vaikus, padovanojo šeimines fotosesijas. Mainais tėvai pasidalijo patirtimi. Dalis istorijų bus paviešinta socialiniuose tinkluose, o kolegos aplankė vykusią fotosesiją, kurioje plačiau apie iniciatyvą papasakojo projekto idėjos bendraautorės Eglė Aukškalnienė ir Marta Paliukienė.

Maištas, stresas ar slegiančios problemos: ką išduoda vaikų bėgimas iš pamokų? Ką gali signalizuoti dažnas vaiko bėgimas iš pamokų? Kaip su tuo tvarkytis? Atsakymai į šiuos ir kitus klausimus – pokalbyje su psichologe Migle Motiejūne.

Lyg iš kosmoso: vienintelis albinosas orangutanas jau metus savarankiškai gyvena Indonezijos miškuose. Dar vienas dėmesio vertas vaizdo siužetas iš užsienio. Vienintelis albinosas orangutanas jau metus gyvena savarankiškai. Konfiskuotas iš vietos gyventojo gyvūnas paleistas pernai. Šiemet į tą pačią teritoriją paleisti dar 3 orangutanai. Šie gyvūnai yra ties kritine išnykimo riba.

Ne tik antram gyvenimui prikeliantis, bet ir meno kūriniais batus verčiantis studentas: tai – mano aistra. Beveik pabaikime laidą su dar vienu labai įdomiu pasakojimu. Vilniaus dailės akademijos absolventas Benas Liandzbergis tapo. Įprastai ant drobių, bet pastarąjį pusmetį – ir ant batų. Iš pradžių tai buvo pomėgis, bet panašu, kad netrukus išaugs į kai ką didesnio. Malonumas – taip jausmų skalėje savo pasitenkinimą šiame darbe išreiškia Benas. Jo kurti piešiniai ant batų suteikia jiems naują išvaizdą ir dar vieną progą.

Laidos pabaigoje – konkursas žiūrovams. Šįkart jis – su Audra Avižiūte.

Imagine Dragons – „Thunder“.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau