LRT forumas. Politiko abėcėlė – reikia vengti ir interesų konflikto, ir jų regimybės: taisyklės, neįkandamos valdžios atstovams

Politikai lipa ant to paties grėblio – šalį drebina dar vienas galimas interesų konfliktas. Premjero žmona įsidarbino įmonėje, kuri, matyt, gavo daugiausiai naudos iš dabartinės Vyriausybės sprendimų. Net valdančiųjų atstovai pusbalsiu sako, kad galbūt premjeras galėjo išvengti tokio žingsnio. Įdarbinti draugai ir artimieji, pietavimas su išskirtiniais verslininkais ir nedeklaruoti susitikimai, nutiesti keliai sau ar giminaičiams bei naudingi sprendimai medžiotojų būreliams jau tapo Lietuvos kasdienybe. Kada valdžios žmonės, kas yra etika ir moralė? Kada įsisamonins, kad tai, kas leidžiama eiliniam piliečiui, negalima politikui?

Apie tai diskutavo laidos svečiai: Ministro pirmininko patarėjas Skirmantas Malinauskas; Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen; Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė; buvęs Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas; buvusi Konstitucinio Teismo teisėja prof. Toma Birmontienė ir BNS vyriausiasis redaktorius Vaidotas Beniušis.

Ved. Raigardas Musnickas.