Pasaulio Lietuva. „Tikslas – Amerika 2019“ ekspedicijos rezultatai, įžanga į Tautodailės metus ir Pasaulinė cepelinų diena Lidse

Šios savaitės LRT PLIUS TV žurnale „Pasaulio Lietuva“:

Pasaulinė cepelinų diena Lidse.
Jau kelerius metus iš eilės, pirmąjį vasario sekmadienį lietuviai visame pasaulyje švenčia Cepelinų dieną. Šiemet, vasario 4 dieną, į Lidso lietuvių tautiinių šokių kolektyvo „Vėtrungė“ organizuojamos Pasaulinės cepelinų dienos šventę susirinko gausus būrys, apie pusantro šimto žmonių iš visos Šiaurės Anglijos.

Tautodailės metus kviečiami minėti ir pasaulio lietuviai.
2020 metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Tautodailės metais. Šis nutarimas priimtas, siekiant paminėti daug dėmesio tautodailės plėtrai skyrusio Lietuvos dailės istoriko, grafiko, nusipelniusio meno veikėjo Pauliaus Galaunės 130 metų gimimo sukaktį. Pauliaus Galaunės vardu pavadinta dar 1976 metais Kultūros ministerijos įsteigta premija, skiriama geriausiems Lietuvos tautodailininkams.

„Tikslas – Amerika 2019“ ekspedicijos rezultatai ir tolesni planai.
Šioje laidoje baigiame seriją pasakojimų apie projekto „Gabalėliai Lietuvos“ Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Kanadoje vykdytą ekspediciją „Tikslas – Amerika 2019“. Jos rezultatai: aplankyta, nufotografuota, aprašyta beveik 100 lietuviško paveldo vietų Kanadoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, surengta susitikimų su 400 jas kuriančių ir saugančių vietos lietuvių. Pati ekspedicija – tik nedidelė darbo dalis: ekspedicijos vadovui Augustinui Žemaičiui, grįžus į Lietuvą, reikėjo viską susisteminti, sukelti į internetą dviem kalbomis. Ekspedicija truko mėnesį, o pasiruošimas jai ir rezultatų tvarkymas – apie pusmetį.

Ved. Modestas Mastavičius.

Mastavičius Modestas, Lubys Edgaras
Vedėjas
Linauskas Vladas
Scenarijaus autorius
Linauskas Vladas
Prodiuseris
Linauskas Vladas, Šatkauskienė Vida, Žemaitis Augustinas, Žemaitienė Aistė, Wierzbickis Stefanas, Cibulskaitė-Golebiewska Marytė, Ščitienė Elžbieta, Ulevičiūtė Daina
Pašnekovas
Galaunė Paulius
Asmenybė
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau