Kultūros diena. Premjera Alytaus miesto teatre – „Jonas Sobieskis“ pagal Herkaus Kunčiaus pjesę

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Premjera Alytaus miesto teatre – „Jonas Sobieskis“ pagal Herkaus Kunčiaus pjesę. Spektaklio pavadinimas, net ir atrodytų neįmantrus, gali slėpti gilią ir visiškai kitokią prasmę. Tarkime, ką žinote apie Joną Sobieskį, ko tikėtumėtės iš spektaklio tokiu pavadinimu?

Kur menininkai kuria? Apleisti pastatai, buvę fabrikai ir studijos kuriose dirba skirtingu disciplinų menininkai. Tęsdami nuoseklų miniserialą „Vaikų ekspertai apie Metų knygas“, rodome kitą siužetą iš jaunųjų kritikų brolijos sambūrio, kuriam nepavaldūs jokie amžiaus reikalavimai ar cenzai. Suaugusiųjų atrinkti leidiniai Knygų vaikams kategorijoje varžosi dėl vieno svarbiausių titulo – jaunųjų skaitytojų simpatijų.

„Abelaras ir Eloiza“ – viduramžių drama šiuolaikybėje, kur meile prisipažįstama telefonu. Pirmoji šių metų Lietuvos nacionalinio dramos teatro premjera – Roko Ramanausko režisuota viena legendinių dvylikto amžiaus – Abelaro ir Eloizos – meilės istorijų. Naujajame pastatyme viduramžiais gyvenę veikėjai atgimsta perėmę šių dienų požiūrį ir vertybes.

Laidos viešnia – poetė, „Vieno lito“ premijos laureatė Enrika Striogaitė.

Ved. Ž. Kropaitė.