Kultūros diena. Baltų mitologijos, Čiurlionio ir lietuviškų šaknų paieškos parodoje „Eglė ir vilkmergės“

„Eglė ir vilkmergės“. Lietuviškos šaknys, baltų mitologija, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis įkvepia Melburne gyvenančią menininkę Jazminą Cininas. Kadangi kūrėja reta viešnia Lietuvoje, jos paroda „Eglė ir vilkmergės“ – išskirtinė galimybė susipažinti su menininkės darbais.

Poetinio vyksmo festivalis „Viskas P“. Šį vakar Vilniuje „Atviro rato“ teatro studijoje prasideda poetinio vyksmo festivalis „Viskas P“. Festivalio metu erdvę įpoetinti padės klausytojams gerai pažįstama poezija ir nauja jaunųjų menininkų kūryba.

„Mozarto muzikos efektas“. Rytoj Nacionalinės filharmonijos scenoje koncertuos svečias, talentingas pianistas Ignas Maknickas, šiam koncertui atvykęs specialiai iš Londono, kuriame šiuo metu studijuoja. Kartu su Lietuvos kameriniu orkestru, kuriam diriguos nuolat su jaunaisiais muzikantais dirbantis Vilmantas Kaliūnas, jie kviečia paklausyti Mocarto kūrinių ir patirti jo muzikos efektą.

Dubajus – alternatyvus kultūros centras. Dubajus garsėja mega projektais, futuristiniais dangoraižiais, prabangiomis parduotuvėmis, bet jeigu ieškotumėte hipsterių centro, tai jums nurodytų Alselkalio Aveniu, buvusią industrinę zoną, kuri tapo meno ir kultūros zona. Ir svarbiam menų centrui vadovauja lietuvaitė Vilma Jurkutė. Tai neturėtų stebinti – Jungtiniuose Emyratuose gyvena daugiau kaip devyni milijonai atvykusių iš 100 pasaulio šalių žmonių, kurie sudaro 90 procentų gyventojų.

Svečias. Studijoje – Metų knygos rinkimuose dalyvaujančios knygos „Dienų piramidės“ autorė, rašytoja Daina Opolskaitė.

Ved. Gerūta Griniūtė.

Griniūtė Gerūta
Vedėjas
Ivanauskas Balys, Komkaitė- Baltušnikienė Eglė, Maknickas Ignas, Kaliūnas Vilmantas, Opolskaitė Daina
Pašnekovas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau