Laba diena, Lietuva. Lietuvos politikų retorika: kaltinimų naratyvai, šmeižimo kultas ir oponentų menkinimas

Diskutuojama dėl griežtesnės taršos kontrolės. Nutarta griežčiau taikyti visas būtinas priemones, kurios apsaugotų Lietuvos paukštininkystės sektorių nuo didelio patogeniškumo paukščių gripo grėsmių, užkirstų kelius galimam užkrėstos produkcijos patekimui į šalies rinką. Apie griežtesnę taršos kontrolę kalbiname aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką.

Atliktas dar vienas Neries teršėjas. Aptikus ne vieną atvejį, kai smulkintos plastiko atliekos patekdavo į Neries upę, „Vilniaus vandenys“ žurnalistus pakvietė apsilankyti Vilniaus nuotekų valykloje ir apžiūrėti, kaip nusodinamos ir vėliau filtruojamos plastiko dalelės. Anot Vilniaus vicemero Valdo Benkunsko, pagal gautą informaciją buvo patikrinti nuotekų šuliniai, kuriuose buvo aptiktos į masę sušokusios plastiko atliekos.

Aplinkosaugos (ne)galia. Aplinką teršiančios įmonės ieško pasiteisinimų. Studijoje: aplinkosaugininkas Linas Jonauskas ir STT Korupcijos prevencijos valdybos viršininkė Rūta Kaziliūnaitė. Anot Lino Jonausko, aplinkos apsaugos sistema Lietuvoje neveikia ir reformos, apie kurias kalba buvęs ministras Navickas, yra butaforinės. Plačiau apie šią temą – pokalbyje.

Visi finansiniai duomenys – vienoje vietoje. Nuo ketvirtadienio internetinėje svetainėje www.lietuvosfinansai.lt pradedama skelbti, kiek mokesčių ir kitų pajamų surenkama į šalies biudžetą ir kur šios lėšos išleidžiamos, kiek vertas yra šalies turtas bei kokie yra įsipareigojimai. „Laba diena, Lietuva“ studijoje mintimis apie šią akciją dalinasi projekto „Atviri lietuvos finansai“ vadovė Rasa Kavolytė.

Artėjant Kovo 11-osios trisdešimtmečiui, LRT siūlo susitikimus su signatarais. Šįkart – pasakojimas apie Lietuvos Atkūrimo akto signatarą Saulių Pečeliūną. Signataras teigia: „Tolstame nuo sovietmečio kultūros, o artėjame ne tik prie Vakarų, bet ir prie atsakomybių už valstybę.“

Politologės M. Šešelgytės komentaras. Ketvirtadienį Jeruzalės memorialiniame komplekse Yad Vashem vyksta 5-asis Pasaulinis Holokausto forumas ir šios tragedijos minėjimo renginiai, kuriuose dalyvauja kelios dešimtys pasaulio lyderių. Anot politologės, egzistuoja nuomonė, kad įtakingi Rusijos agentai siekia paveikti Izraelio politiką, dėl to, galimai, į trubūną Pasauliniame Holokausto forume nebuvo pakviestas Lenkijos prezidentas.

Pokyčiai tabako rinkoje. Nelegalios tabako gaminių rinkos mastas Lietuvoje siekia 21,3 proc. – 2 procentiniais punktais daugiau nei prieš metus, rodo bendrovės „Nielsen” atliktas tuščių cigarečių pakelių tyrimas. Tyrimo rezultatus plačiau komentuoja Nacionalinės tabako gamintojų asociacijos direktorius Arnas Neverauskas.

Lietuvos politikų retorika. Viešojo kalbėjimo dėstytoja dr. Giedrė Vaičekauskienė atliko Lietuvos politikų retoriką. Anot jos, politinėje terpėje, taip pat ir žiniasklaidoje, egzistuoja negatyvizmo kultas, kuris kuria sociumo nuotaiką. Plačiau apie tyrimą – pokalbyje.

Apuolę papuoš milžiniškas akmuo. O dabar kviečiame pakeliauti po Lietuvą. Skuodo rajone, ūkininkų žemėse, atkastas akmuo-milžinas, ko gero, papildysiantis didžiausių Lietuvos akmenų sąrašą. Daug metų tik viršūnėlę rodęs akmuo, tikimasi, papuoš Apuolę – pirmąją rašytiniuose šaltiniuose paminėtą Lietuvos vietovę.

„Amazon“ vadovas – prieš Saudo Arabiją. Turtingiausias pasaulio žmogus „Amazon“ kompanijos įkūrėjas ir savininkas Jeffas Bezosas apkaltino Saudo Arabijos princą Mohammedą bin Salmaną įsilaužimu į telefoną. Jungtinių Tautų ekspertai teigia turintys informacijos, kuri verčia „susirūpinti“ dėl tokios versijos teisingumo.

Keisti orai Lietuvoje. Laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje viešinti Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė ne tik informuoja, kokių orų bus galima tikėtis ateinančiomis dienomis, bet ir aptaria vakar perpiet įvykusius gamtos reiškinių kuriozus. Specialistė patikina: „Į Lietuvą bandė ateiti žiema, deja – nesėkmingai.“

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau