Veranda. Į interjerus grįžtanti skulptūra, mirties bei durnių laiptai ir namas, kuriam kažkas įkrėtė proto

Ką namuose veikia skulptūra? Paveikslai būste jau tapo kasdienybė. Tačiau ir skulptūra lėtai sugrįžta į mūsų
interjerus. Tik jai mažoje erdvėje reikia ypatingo dėmesio. Kokio? Jau kelias dešimtis metų skulptoriai Aurelija Šimkutė ir Gediminas Endriekus griežtai atsisako klasiką – bronzą – išmainyti į šiuolaikines medžiagas. „Skulptūra turi būti vertybė visomis prasmėmis“, – sako jie.

Architektūros istorija ir amžina Antano Vivulskio milinė. Kas vienija nepastatytą bažnyčią, Trijų kryžių paminklą ir bronzinę milinę? Paryžiaus nacionalinės dailės mokyklos auklėtinio Antano Vivulskio palikimas Lietuvoje. Kas yra svarbiau: talentas ar istorija? Kiek objektų reikia sukurti, kad išliktum istorijoje?

Laiptų istorijos ir estetika. Pirmieji laiptai atsirado vos tik žmogus panoro pasiekti aukštesnius už save objektus. Koks laiptų vaidmuo šiuolaikiniame interjere ir kodėl Rašytojų sajungoje esantys laiptai gavo mirties laiptų vardą? O kur Vilniuje yra durnių laiptai?

Išmanus namas ir legendos apie jį. Kuo ypatingas protingas namas? Ir ką reiškia jame gyventi? Verslininkas, apsigyvenęs protingame name, tikina, kad sutaupo begalę laiko, energijos ir finansų. Kas namui įkrečia proto ir kiek pastarasis kainuoja?

Ved. Violeta Baublienė ir Aistė Mažutytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau