Linija. Spalva. Forma. Rimas Bružas: prancūzų postmodernistai paliko manyje didžiulę žymę – todėl tapant man įdomu žaisti

„Jaunojo tapytojo prizas“: ką kalba naujoji tapytojų karta? Konkursas „Jaunojo tapytojo prizas“ tradiciškai subūrė jaunuosius Baltijos šalių tapytojus. O finalininkų paroda buvo pristatyta Vilniaus dailės akademijos ekspozicijų salėse „Titanikas“, čia paaiškėjo ir šių metų lauretai.

Konkursas „Jaunojo tapytojo prizas“ tradiciškai subūrė jaunuosius Baltijos šalių tapytojus. O finalininkų paroda buvo pristatyta Vilniaus dailės akademijos ekspozicijų salėse „Titanikas“, čia paaiškėjo ir šių metų lauretai.

Vilniuje pristatyta šiuolaikinė japonų tekstilė. Kviečiame susipažinti su japonų tekstilės menu, kuris buvo pristatytas galerijoje „Arka“ ir lydėjo tarptautinę tekstilės miniatiūrų parodą. Kas sieja Lietuvą ir Japonija ir kodėl tekančios saulės šalies tekstilininkai į Vilnių grįžta jau ne pirmą kartą?

Tarptautinė tekstilės miniatiūrų bienalė ieškojo atsakymo, kuo matuojamas pasaulis. Tarptautinė tekstilės miniatiūrų bienalė grįžo į galerija „Arka“ ir 11-kartą sukvietė daugiau nei 100 menininkus iš 20 šalių. Nuo 1992-ųjų metų Vilniuje rengiamos tarptautinės tekstilės miniatiūrų bienalės šiuo metu yra vienintelės tokio pobūdžio mažosios tekstilės parodos Baltijos šalių regione, sukuriančios terpę lietuviško tekstilės meno reprezentacijai tarptautiniu mastu. Ši bienalė turėjo ir specialią temą ir kvietė kūrėjus pamąstyti, kas yra matmuo.

Žurnalistas Rimas Bružas: tapant man įdomu žaisti. Susitikime prie kavos apie dailę ir savo tapybą pasakoja žurnalistas Rimas Bružas.