Kultūros diena. Dėl apdovanoto Nobelio premijos laureato – būrys protestuotojų

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Kur dingsta laikas? Besibaigiant metams, verta pamąstyti ne tik apie nuveiktus
ar būsimus darbus, bet ir apie bėgantį laiką. Režisierius Gildas Aleksa imasi aktualios temos – kur dingsta laikas ir kaip jį susigrąžinti?

Jono Meko kūrybos tęstinumas atminimo vakare „Jonas Mekas: Iš <...> atminties“. Rytoj Vilniaus dailės akademijoje vyks renginys, skirtas avangardinio kino pradininkui, poetui, publicistui, Vilniaus dailės akademijos garbės daktarui Jonui Mekui atminti. Renginio svečius pasitiks žymių ir pradedančiųjų lietuvių menininkų darbai.

Paroda „Budrūs daiktai“. Vilniuje veikianti šiuolaikinio meno galerija „Vartai“ rytoj pristatys tarptautinę dizaino parodą. Pasak galerijos vadovų, naujoji ekspozicija - svarbi žinia visoms Baltijos šalims. Nes nuo šiol galerija pretenduos tapti profesionalia institucija, atstovaujančia ir pristatančia šiuolaikinį dizainą kuriančius kūrėjus.

Naujienos iš užsienio. Norvegijos ir Švedijos sostinėse įteiktos 2019-ųjų Nobelio premijos. Daugiausia diskusijų šiemet sukėlė literatūros premijos laureatas austras
Peteris Handke. Jis kaltinamas rėmęs už karo nusikaltimus teistą Slobadaną Miloševičių. Susirinkusiuosius į karališką vakarienę pasitiko protestuotojų minia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau