Veranda. Nuo originalios paskirties nutolę loftai, autentiškas valgomasis Užutrakio dvare ir pianinas ofise atsipalaidavimui

Loftų kaita.
Prasidėję XX amžiaus pradžios Amerikoje pasaulyje loftai išplito prieš 20 metų. Industrinės erdvės, konvertuotos į kūrybos ir gyvenamuosius plotus, pigumu ir neaprėpiamumu patraukė menininkus ir hipsterius, linkusius gyventi originaliai. Tačiau kodėl šiandien loftai nutolo nuo originalios paskirties?

Art deco Lietuvoje.
Britų leidinys ,,The Guardian‘‘ autentiškus Kauno art deco namus įtraukė į Europos miestų, kuriuose geriausiai atsiskleidžia art deco stilistika, dešimtuką. Kuo ypatingi Kauno tarpukario statiniai, iki šiol kerintys architektūros žinovus?

Valgomasis – išskirtinė rūmų dalis.
Valgomojo savoka rūmuose atsirado XIX amžiaus pradžioje. Iki to valgymo ritualams atskiros erdvės nebuvo. Užutrakio dvaro rūmuose valgomasis, grafo
J. Tiškevičiaus pageidavimu, buvo su milžiniška terasa, atsiveriančia į Trakų pilies vaizdus.

Pianinas ofise.
Darbo vieta dažniausiai sietina su stalais, kėdėmis ir posėdžių salėmis. Tačiau šiuolaikiniai biurai kuriami taip, kad darbuotojas juose galėtų ir dirbti, ir ilsėtis arba atsiplaiduoti, sėsdamas sugroti savo mėgstamą melodiją pianinu. Architektų biure sukurta erdvė – originali ir daugiafunkcinė.

js/mediateka-article-js